
29 червня на факультеті журналістики відбулася звітна конференція з виробничої практики студентів 2 курсу спеціальності «Журналістика». Впродовж червня студенти працювали в ЗМІ України та Запорізького регіону. Майбутні журналісти набували досвіду здебільшого в інформаційних відділах різних медіа, де й мали змогу відточити свої навички.
Більшість другокурсників для проходження практики обрали регіональні й університетські ЗМІ. Так, наприклад, другокурсниця Наталія Липовецька вже вдруге проходила практику у Запорізькій регіональній дирекції філії Національної телекомпанії. Дівчина поділилася позитивними враженнями від роботи у команді професіоналів: «Я по-справжньому відчула себе журналістом, коли щодня виїздила на зйомки та працювала в команді з операторами. Я навчилася бути більш самостійною в професійному плані, а також оперативно вирішувати проблеми, які раніше здавалися нездоланними».
Також другокурсники відточували професійні навички і на обласній радіостанції «Запоріжжя», і в ТРК «TV-5» та «Алекс», інтернет-порталах «IP-news» і «Вся Власть».
Деякі студенти обрали місцем проходження практики столичні ЗМІ. Студентки Ганна Янько та Лілія Статівко впродовж 4 тижнів працювали у команді «Громадського радіо». За словами дівчат ця практика була найкращою за два роки навчання: «Практика на Громадському радіо стала для нас справжньою зміною в розумінні професійної журналістики. Цей досвід – справжнє натхнення для подальшої роботи та розвитку, тепер ми впевнені, що обрали найкращу професію!». Студентки гідно представили рідний факультет та отримали схвальні відгуки від керівників практики.
Другокурсниці Катерина Шпор і Діана Сапа мали змогу практикуватися на «Громадському телебаченні Запоріжжя». Під час проходження практики студентки стали справжніми членами команди і працювали на рівні із вже досвідченими колегами: «На початку нам було важко оперативно робити відеоматеріали, але ми швидко пристосувалися і згодом працювали на рівні з іншими співробітниками. Що важливо, до нас ставилися із повагою, як до справжніх журналістів», – зазначила Катерина.
Позитивні враження від практики отримала й Крістіна Бут, яка спробувала свої сили на телеканалі «МТВ-плюс» (м. Мелітополь): «Редакція телеканалу стала для мене на цей місяць майже другою родиною. Я навчилася знаходити вихід в екстрених ситуаціях, зрозуміла, чому саме журналіст має бути універсальним і вміти не тільки спілкуватися з героями сюжетів, але й бути готовим замінити оператора, допомогти колезі. Але найголовніше – я впевнилася у важливій місії журналістики, коли створювала сюжет про літню жінку, яку обдурили аферисти. Для мене це було насправді дуже хвилююче, що таку важливу тему доручили мені. Та я впоралася, навіть більше того – допомогла жінці. А це найголовніше, коли тобі дякують герої твоїх сюжетів».
Всі керівники практик від підприємств надсилали позитивні відгуки про роботу студентів ЗНУ, відзначали високий рівень фахової підготовки. А дехто отримав пропозиції щодо подальшої співпраці. Наприклад, Наталія Гордибакіна продовжить проходити стажування на телеканалі «Алекс».
Завідувач кафедри журналістики, доцент Юлія Любченко, одна із керівників практики, високо оцінила творчі досягнення студентів і правильне оформлення звітної документації. Тож більшість другокурсників отримали найвищі бали.
Факультет журналістики