Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відзначили 70-річний ювілей відомого науковця та журналіста Віталія Шевченка

У ЗНУ відзначили 70-річний ювілей відомого науковця та журналіста Віталія Шевченка

09.10.2007 09:31

На факультеті журналістики провели урочисте засідання Вченої ради факультету, приурочене до 70-річного ювілею завідувача кафедри теорії літератури і журналістики, професора Віталія Федоровича Шевченка.

Урочистості з нагоди «високоліття», як неодноразово зазначалося у вітальних адресах видатного науковця, відомого журналіста та суспільного діяча, розпочалися з перегляду відеонарису, присвяченого головним життєвим віхам ювіляра, а також плодам його невтомної наукової та педагогічної діяльності, відзначеної званням «Відмінник освіти України». Так, присутні дізналися, що у науковому доробку Віталія Федоровича близько ста праць і що у рамках власної наукової школи він підготував 12 кандидатів наук, із яких шість стали викладачами нашого університету.

Із теплими словами привітання до іменника звернувся ректор Сергій Тимченко. Зачитавши вітальну адресу, у якій, зокрема, відзначалася подвижницька праця Віталія Шевченка з нового для нашого ВНЗ навчального напрямку журналістики та висловлювалися численні щирі побажання, Сергій Михайлович додав кілька слів і від себе. Так, ректор відзначив, що життя Віталія Федоровича відбулося, адже він користується заслуженою шаною науковців, колег та студентів. І особливо наголосив на особистісних рисах ювіляра, підкресливши, що важко зараз зустріти людину, яка б мала такий ступінь толерантності, скромності та людяності. І наостанок додав, що ще одним свідченням гідного поцінування діяльності ювіляра є відзнака Міністерства освіти і науки України «За наукові досягнення».

Не забув привітати іменника і декан факультету журналістики, професор Володимир Манакін, який зараз перебуває в Іллінойському університеті (США) у відрядженні. Його святкове звернення до Віталія Федоровича зачитала заступник декана з виховної роботи Катерина Буслаєва. Окремо Віталія Федоровича поздоровив колектив очолюваної ним кафедри. А від імені студентів факультету виступили Ірина Козлич та «золотий голос ЗНУ» Юлія Мураховська. Остання виконала відому пісню «Чорнобривці» на слова Миколи Сингаївського, котрий одночасно із Віталієм Шевченком навчався у Київському університеті.

Справжній сюрпризом для усіх став виступ відомого запорізького поета, голови Міжнародної організації гумору і сатири «Весела Січ» Петра Ребра. Він не лише розповів про найяскравіші події свого давнього знайомства з Віталієм Шевченком і зачитав мадригал з нагоди його 70-річчя (на мотив відомої пісні «Марічка»), але й, за його словами, «виправив помилку», зібравши раду усіх курінних організації. Тепер Віталій Федорович офіційно став почесним членом «Веселої Січі»: йому присвоїли козацьке прізвище «Манюня».

У житті ювіляра, як кілька разів підкреслювалося під час святкових виступів, тісно сплелися журналістика і література. Як одне із свідчень справедливості цієї тези виступаючі згадували про те, що Віталій Шевченко протягом 20 років очолював кафедру української літератури. Крім того, багато його колишніх аспірантів зараз працює саме на філологічному факультеті нашого університету, він довгий час випускав тоді інститутську багатотиражку нашого ВНЗ «Педагог». Зараз працює у редколегії «Наукового віснику ЗНУ: Філологічні науки». Тому декан філологічного факультету, доцент Тамара Хом’як наголосила, що вони продовжують вважати Віталія Федоровича «своїм», хай він зараз і працює на іншому факультеті, і відзначила, що вони будуть окремо поздоровляти від імені всього факультету, окремо від кафедри української літератури і від аспірантів. А завідувач кафедри загального і слов’янського мовознавства, професор Віктор Чабаненко згадав про той час, коли він очолював філологічний факультет, а Віталій Федорович докладав титанічних зусиль, щоб створити у нашому університеті новий напрям підготовки – журналістику. Також Віктор Антонович розповів про свою першу зустріч із Віталієм Шевченком, коли той підтримав молодого науковця, якого цькували за несхитну громадянську позицію під час офіційної кампанії проти «Собору» Олеся Гончара.

Від імені магістрів філологічного факультету іменника привітала Ірина Проник. А випускник факультету журналістики, здобувач філологічного факультету, відомий запорізький поет-пісняр Анатолій Сердюк і четвертокурсниця, одна із солісток тріо «Леді’S» Анна Дмитренко презентували пісенні подарунки.

Під час урочистостей виголосили привітання і від імені колективів інших ВНЗ України: Бердянського державного педагогічного університету, інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка і Харківського національного університету.

Також до ювіляра звернулися представники фізичного факультету та декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна, а колишній студент Віталія Федоровича Олександр Журавльов звернувся до свого вчителя від імені усього журналістського цеху.

У заключному слові Віталій Шевченко, подякувавши усім присутнім, зазначив, що «шановне товариство перебрало з похвалами та дифірамбами». «Усе, що було сьогодні сказано, зобов’язує мене до головного: розібратися в собі. Тут неодноразово звучали побажання, щоб я зміг відсвяткувати свій столітній ювілей. Даю слово, що використаю ці тридцять років, щоб зробити все можливе, аби виправдати ваші похвали авансом», - завершив свій виступ ювіляр.

Таміла ТАРАСЕНКО