Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Оформлення субсидії допомагає студентам заощаджувати свій бюджет

Оформлення субсидії допомагає студентам заощаджувати свій бюджет

Оформлення субсидії допомагає студентам заощаджувати свій бюджет
13.09.2016 16:12 Все Головні новини Первинна профспілкова організація ЗНУ субсидія

Студенти та співробітники, що проживають у гуртожитках ЗНУ, можуть оформити субсидію, аби заощаджувати кошти на забезпечення життєвих потреб і навчального процесу (купівля літератури тощо). Субсидії нараховуються усім за умови, якщо їхні доходи не перевищують встановлений законом мінімальний рівень.

Відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 06.07.2011 №774 «Про удосконалення порядку призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» затверджено Порядок надання вищими навчальними закладами державної та комунальної форм власності органам праці та соціального захисту населення інформації про розмір плати за житлово-комунальні послуги, для оплати яких особам, що проживають у студентських гуртожитках, надається субсидія. До переліку житлово-комунальних послуг у даному випадку відносяться: централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення, а також вивезення побутових відходів тощо.
Аби максимально спростити процедуру отримання субсидії для студентів, що мешкають у гуртожитках нашого навчального закладу, Первинна профспілкова організація ЗНУ та її студентський сектор, а також працівники бухгалтерії ЗНУ перейняли на себе організаційні функції та створили певний алгоритм співпраці із органами соціального захисту населення, що відповідає за надання субсидій. Таке вдосконалення дозволяє суттєво економити час студентів та максимально спростити процедуру оформлення документів для отримання субсидії.
Така централізована система подання заявок на нарахування субсидій у ЗНУ функціонує вже третій рік поспіль і щороку вдосконалює окремі організаційні моменти. Як повідомила заступник голови ППО ЗНУ по роботі зі студентами Валентина Сухенко, якщо торік студенти мали самостійно звертатися за довідками про доходи, то у цьому році бухгалтерія ЗНУ на запит представників студентського сектору профспілки надає довідки про доходи, тарифний план студентів щодо оплати комунальних послуг та про склад сім’ї за місцем проживання (адже студенти є мешканцями гуртожитків, які знаходяться на балансі ЗНУ). Загалом торік заяви на отримання субсидій подали 474 студенти, які мешкають у гуртожитках. Цього року, представники профспілки передбачають, ця цифра буде набагато більшою, адже за два дні, відколи стартувала кампанія з оформлення субсидій у ЗНУ, вже надійшло понад 165 заяв.
Студентський сектор ППО ЗНУ, який у цьому році очолює третьокурсниця біологічного факультету Валентина Сухенко, здійснює оформлення заяв на субсидії – у 212 кабінеті 4 корпусу. Члени студентського сектору разом із профоргами факультетів склали графік прийому і приймають тут студентів-мешканців гуртожитків, які мають намір отримати субсидію на поточний навчальний рік. Вони разом оформлюють і збирають необхідні для цього документи: заяву у паперовій формі, де зазначається ПІБ подавача, місце проживання, вид доходів (стипендія та додаткові заробітки тощо), а також по дві копії паспортних даних та ідентифікаційного коду. Надалі звітні дані і документи передаються у бухгалтерію ЗНУ.
Бухгалтер 1 категорії планового відділу Анастасія Сапко – відповідальна за нарахування плати за проживання у гуртожитках – розповідає про механізм розрахунків за гуртожиток після нарахування субсидій: «На початку року усі студенти, які мешкають у студентських гуртожитках ЗНУ №№2, 3, 4, до бухгалтерії університету мають перерахувати усю суму, передбачену наказом ректора на поточний навчальний рік. Після того, як студенти отримають відповідь від служб соціального захисту населення (відповідно Шевченківського та Олександрівського районів міста Запоріжжя) та будуть перераховані усі кошти, передбачені субсидією, наприкінці навчального року відбудеться перерахування плати за гуртожиток. Тоді зекономлені кошти студентів будуть їм повернуті, або зараховані на наступний навчальний рік – залежно від того, продовжуватиме студент проживати у гуртожитку, або ні. Загалом торік за рахунок субсидій була сплачена доволі значна частина коштів за комунальні послуги – близько 695 тис грн».
Треба також зазначити, що сума субсидії призначається кожному студентові індивідуально і залежить від багатьох факторів: отримує студент стипендію, або є контрактником, має певні пільги, або додатковий дохід (літні та інші підробітки тощо). Зауважимо, якщо увесь дохід студента, обмежується сумою стипендії, то довідку про дохід видає бухгалтерія на замовлення працівників профкому, але якщо студент працює, то довідки про доходи він має зібрати самостійно і також додати до пакету документів – до студентського сектору профспілки.
Як повідомила профорг юридичного факультету другокурсниця Карина Янько, яка сьогодні працює на оформленні документації у профкомі: «Термін завершення організованого прийому документів залежить від кількості студентів, які бажають отримати субсидію. Щойно ми зберемо усю документацію, представник студентського сектору профспілки ЗНУ передасть цей пакет до відділу соціального захисту населення (по районах). Це спрощує процедуру як для самих студентів, так і для працівників районних відділів. Я сама особисто вже другий рік оформлюю субсидію, це досить зручно і економить велику частину моїх власних коштів. Адже за минулий рік проживання у гуртожитку мені повернули близько 2400 грн, які бухгалтерія перерахувала на оплату комунальних послуг у поточному році. Таким чином, я набагато менше сплатила за проживання у гуртожитку – за 2016-2017 навчальний рік. Раджу усім, хто має мінімальний рівень доходів (стипендії), а також контрактникам звернутися до студентського сектору профспілки, поки ще триває організована кампанія з оформлення субсидій, адже самостійно здійснити увесь цей процес буде набагато складніше».
З питань оформлення субсидії студенти можуть звертатися до ППО ЗНУ (кім. 212, 4 корпус), або для отримання будь-якої інформації зателефонувати за номером: 228-76-05. Колективом профспілкової організації університету спеціально для студентів у цьому році був розроблений алгоритм дій, який розміщений на вході до гуртожитків, він містить усі необхідні вказівки. Співробітники та викладачі університету, які також мешкають у гуртожитках і мають намір отримати субсидію, повинні самостійно звернутися у районні відділи соціального захисту населення.

Олена Хлистун

Схожі новини