Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На Конференції трудового колективу ухвалили низку змін до Статуту ЗНУ та обрали членів Комісії з трудових спорів

На Конференції трудового колективу ухвалили низку змін до Статуту ЗНУ та обрали членів Комісії з трудових спорів

На Конференції трудового колективу ухвалили низку змін до Статуту ЗНУ та обрали членів Комісії з трудових спорів
28.09.2016 14:03 Все Головні новини Університет Конференція трудового колективу юридичний відділ студрада

Вчора, 27 вересня, в Запорізькому національному університеті відбулося чергове засідання Конференції трудового колективу під головуванням першого проректора, професора Олександра Бондаря. За словами голови лічильної комісії, начальника науково-дослідної частини Вікторії Меняйло, усього в заході взяли участь 203 делегати трудового колективу вишу із 250. Отже, всі рішення, ухвалені учасниками зібрання, визнали чинними та легітимними.

До президії заходу увійшли: головуючий, перший проректор, професор Олександр Бондар, голова первинної профспілкової організації ЗНУ Борис Павловський та голова Студентської ради нашого вишу Антон Назаренко. Такий склад президії всі учасники заходу ухвалили одностайно.
На початку зібрання Олександр Бондар привітав оновлений склад делегатів конференції: згідно Статуту університету вони щойно змінили на цих відповідальних посадах своїх попередників. І в найближчі два роки будуть представляти інтереси колективу ЗНУ у всіх ключових питаннях життєдіяльності вишу.
Першим питанням порядку денного став звіт начальника юридичного відділу Ольги Кулініч щодо внесення змін до Статуту Запорізького національного університету шляхом викладення його нової редакції. Потреба внесення таких змін до низки пунктів Статуту була зумовлена необхідністю призвести його до відповідності чинному законодавству України. Зокрема, лише завдяки цьому стає можливим включення ЗНУ до нового Державного реєстру неприбуткових організацій.
Під час обговорення виступу Ольги Олександрівни слово взяв доцент кафедри прикладної фізики фізичного факультету Анатолій Недоля. Анатолій Васильович висловив низку пропозицій щодо внесення до Статуту університету змін, пов’язаних із процедурою обрання делегатів на трудову конференцію та президії цього зібрання, терміну їхніх повноважень, особливостей діяльності Науково-методичної ради нашого вишу тощо.
Після короткого обговорення внесених пропозицій головуючий на заході, перший проректор ЗНУ Олександр Бондар запропонував присутнім окремо проголосувати за внесення до Статуту змін, перерахованих Ольгою Кулініч. А також проголосувати за розгляд усіх змін, запропонованих Анатолієм Недолею, обговорення їх, узгодження з чинним законодавством, розміщення на офіційному сайті вишу, аби з ними змогла ознайомитися якомога більша кількість представників колективу університету, із подальшим внесенням цього питання до порядку денного наступної Конференції трудового колективу, яка відбудеться у грудні цього року. Переконливою більшістю голосів присутні на заході ухвалили обидві пропозиції.
Крім того, Ольга Кулініч запропонувала увазі присутніх новий варіант Положення про комісію з трудових спорів. У цей важливий документ необхідно було внести низку змін відповідно до чинного законодавства. Присутнім нагадали про повноваження цієї комісії, перелік категорій працівників університету, які можуть звернутися до неї для захисту своїх інтересів, порядок ухвалення рішення та його оскарження та інші нюанси. "За" внесення змін до цього документа проголосувало 202 особи, ще одна - утрималась. Також присутні на заході проголосували за список членів цієї комісії, до якого увійшли 12 осіб – представники ректорату, факультетів та структурних підрозділів нашого вишу. Лише три людини при цьому утрималась, інші присутні були «за» таке делегування захисту своїх трудових прав.
Останнім питанням порядку денного став виступ про внесення змін до «Положення про студентське самоврядування». Доповідач – голова Студради ЗНУ Антон Назаренко наголосив, що зміни пов’язані з необхідністю узгодити цей важливий документ із чинним вітчизняним законодавством. Вони стосуються особливостей процедури проведення виборів до керівних органів студентського самоврядування, а також змін щодо їхньої структури. Зокрема, планується, що на різних факультетах діятимуть окремі сектори студентської ради, які відповідатимуть специфіці їхньої діяльності. Антон зауважив, що ці зміни затверджені на Конференції студентів ЗНУ, яка проходила у травні цього року. Переважною більшістю голосів (утрималась одна особа, ще один присутній на заході проголосував «проти») члени конференції ухвалили запропоновані зміни до Положення.
Насамкінець заходу перший проректор ЗНУ, професор Олександр Бондар привітав усіх присутніх із професійним святом – Днем освітянина. Олександр Григорович побажав усім щастя, натхнення, оптимізму і талановитих учнів.

Таміла Тарасенко

Схожі новини