Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ співпрацюють із Запорізьким обласним краєзнавчим музеєм

Представники ЗНУ співпрацюють із Запорізьким обласним краєзнавчим музеєм

Представники ЗНУ співпрацюють  із Запорізьким обласним краєзнавчим музеєм
29.09.2016 15:44 Все Головні новини Музей експозиція історія

29 вересня в Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відкрився зал, в якому розташована нова експозиція «Запоріжжя на зламі імперій. 1914 – 1921 рр.». Її присвятили подіям, що відбувалися на території нашого краю під час Першої світової війни та під час національно-визвольних змагань українського народу. Представники колективу Запорізького національного університету, зокрема, проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук та завідувач відділу аспірантури і докторантури Юрій Каганов взяли участь у цьому заході.

В даній експозиції представлені фотографії наших земляків-воїнів, зброя, екстрений випуск газети «Олександрівський вісник» та форма солдата російської армії (реконструкція). Відлуння Першої світової війни дійшло і до нашого регіону. Хоча військові дії безпосередньо не відбувалися на території Запорізького краю, але вони мали відчутний вплив на політичне, економічне та громадське життя тодішнього міста Олександрівська. Так, із перших днів війни розпочали масову мобілізацію і вже в серпні мобілізували близько 5 тисяч чоловік. Всі ці важливі історичні події й представлені у відкритій експозиції.
Також вперше в музеї були представлені документи і фотографії, що висвітлюють діяльність українських органів влади того часу та Українських січових стрільців. Так, наприклад, в експозиції представлена форма сотника Українських січових стрільців Дмитра Вітовського (реконструкція). Треба зазначити, що в нашому місті стрільці перебували майже 2 місяці. За цей час вони розгорнули широку культурно-освітню, державотворчу діяльність: викладали на курсах українську мову, займалися упорядкуванням бібліотеки «Просвіти», заснували тижневик «Січ», організували читальні, освітні гуртки, театральні виставки. Також з метою вшанування полеглих запорозьких козаків 29 червня 1918 року Українські січові стрільці спільно з козаками 2-го Запорозького пішого полку встановили залізний хрест на о. Хортиця, який був освячений панотцем Миколою Мошнягою.
Крім того, значне місце на виставці займають матеріали присвячені діяльності селянського повстанського руху під керівництвом Нестора Махна.
Зазначимо, що всі бажаючі відвідати дану експозицію можуть звертатись за довідками до Запорізького обласного краєзнавчого музею.

Схожі новини