Двоє студентів юридичного факультету, Бандровський Владислав та Антон Барліт, вибороли право цього семестру навчатися на факультеті права, адміністрування та економіки Університету м. Вроцлав (Польща). Це стало можливим завдяки наявності двосторонньої угоди між нашими вищими навчальними закладами. А також – завдяки академічній успішності та гідному рівню знань англійської мови (Антон і Владислав попередньо склали міжнародний тест IELTS, підтвердивши володіння англійською на рівні С1).
Наші студенти провели у стінах Вроцлавського університету вже три тижні й поділилися першими враженнями щодо міста, перебігу освітнього процесу, рівня розвитку університету, свого побуту.
«Емоції від перебування у Польщі не описати в кількох словах, – запевняє Антон Барліт. – Програма обміну дає чимало можливостей, ти робиш внесок у самого себе, бо з кожним днем дізнаєшся про традиції і культуру інших людей, маєш змогу подорожувати, відкриваєш нові горизонти. Мені подобається ця країна, оскільки вона відома своїми традиціями і високими стандартами в галузі вищої освіти. Польща є близькою українцям за мовою та культурою. Ми із задоволенням освоюємо тут більш практичні види навчальної діяльності, які є дуже популярними для освітнього процесу за кордоном. Хочу висловити подяку співробітникам відділу міжнародної роботи ЗНУ, які допомогли нам у виборі програми і супроводжували нас під час оформлення всіх необхідних документів».
А ось що розповідає про своє перебування у польському виші Владислав Бандровський:
«Ми з Антоном мешкаємо в мультинаціональному гуртожитку, де найбільш уживаними мовами є англійська, іспанська та німецька. Хоча досить часто на вулицях можна поспілкуватися з вихідцями з України. Перші два тижні за навчальним планом були інтенсивні курси польської мови. Але ми почали самостійно вивчати її ще вдома, тож потрапили одразу до сильної групи.Вроцлав названо культурною столицею Європи у 2016 році. Напевне, це – виправдане звання, адже місто надзвичайно гарне та розвинене. Майже всюди є практично безкоштовні станції прокату велосипедів, на зупинках міського транспорту є актуальний розклад. До речі, проїзд для студентів зі знижками.
Щодо освітнього процесу, то тут викладач-практик приходить не для того, щоб розповідати, а для того, щоб відповідати на запитання. Тож на лекцію варто приходити вже добре підготованим. Взагалі, час покаже, але ми вже налаштовуємось до того, що академічна завантаженість буде дуже високою. Вивчати ми будемо право Європейського союзу, що тут поділяють на 2 блоки: бізнес право та права людини і громадянина. Дуже зручно налаштований доступ до Інтернету. Тут це реалізовано через систему «Eduroam», яка користується популярністю в багатьох країнах світу. Її суть в тому, що кожен студент отримує власний логін та пароль для доступу в мережу. При чому використовувати цей пароль можна не лише в своєму університеті, а в будь-якому навчальному закладі, який під’єднаний до цієї системи. Сподіваємося, Запорізький найкращий університет скоро також долучиться до такого проекту.
Загалом, матеріально-технічне оснащення університету, вигляд його студентського містечка вражають. Корпусів дуже багато, при чому одні з них старовинні, інші ж, навпаки, – дуже сучасні, повністю скляні. Та й студентів тут майже 40 тисяч осіб. До речі, третина з них – учасники міжнародних програм. Хоча ми тут постійно завантажені, але все ж таки іноді вже сумуємо за домівкою, близькими людьми, рідними стінами ЗНУ. Користуючись нагодою, хочу від себе та від імені Антона привітати весь юридичний факультет (викладацький та студентський склад) із наступаючим 25-річчям! Впевнений, на наш факультет чекає ще багато звершень!».
Юридичний факультет