Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Економісти ЗНУ провели VI Міжнародний круглий стіл «Інтеграція освіти, науки і бізнесу»

Економісти ЗНУ провели VI Міжнародний круглий стіл «Інтеграція освіти, науки і бізнесу»

Економісти ЗНУ провели VI Міжнародний круглий стіл «Інтеграція освіти, науки і бізнесу»
03.10.2016 17:34 Все Головні новини Факультети Економічний Економічний факультет ювілей

30 вересня на економічному факультеті ЗНУ відбувся VI Міжнародний круглий стіл «Інтеграція освіти, науки і бізнесу». Його учасниками цього разу стали понад 50 науковців з українських вишів та з-за кордону, а також представники бізнесових та управлінських структур, провідних підприємств області, громадських організацій, у числі яких було й немало випускників ЗНУ.

З року в рік розширюється географія цього актуального заходу, який економічний факультет проводить у рамках інтеграції різних галузей задля сприяння сталому економічному розвитку Запорізького регіону та загалом України. Участь в урочистому засіданні чергового круглого столу взяли представники Запорізької обласної ради, Академії економічних наук України, Академії наук вищої освіти України, Академії наук соціальних технологій і місцевого самоврядування, Дніпропетровського державного аграрно-економічного університету, Національної металургійної академії, Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара, Луганського національного університету ім. Тараса Шевченка, Малої академії управління бізнесом КРЦМтаШ, Запорізького гідроенергетичного коледжу та Запорізької державної інженерної академії, Класичного приватного університету (Запоріжжя), Бердянського університету менеджменту, Приазовського державного технічного університету тощо. Наш університет представляли проректор з наукової роботи, професор Геннадій Васильчук, декан економічного факультету, професор Алла Череп, а також науковці цього факультету.
Із привітальним словом до учасників круглого столу від імені ректорату та усього багатотисячного колективу ЗНУ звернувся проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, висловивши вітання і найкращі побажання з нагоди свята освітян і 25-го ювілею від заснування у ЗНУ економічного факультету. При цьому він зазначив, що «економісти – це той локомотив, той рушій суспільства, що має визначати, у якому напрямку повинно рухатися суспільство, аби мати суттєвий стабільний розвиток».
Декан економічного факультету, у свою чергу, подякувала гостям, які цього дня завітали до нашого вишу й представила учасників зібрання один одному. Вона також наголосила: «Стратегія сталого розвитку «Україна – 2020» передбачає такі головні вектори як інноваційно-інвестиційний, соціально-відповідальний та національної безпеки. При цьому наука має забезпечити інтеграцію усіх складників цього процесу задля прогресу економіки та суспільства нашої держави». При цьому Алла Василівна нагадала, що протягом усіх років, що існує економічний факультет, його професорсько-викладацький колектив забезпечує високий рівень підготовки студентів факультету. Зокрема, випускники його сьогодні працюють у Запорізькій обласній державній адміністрації, Міністерстві фінансів України та інших державних і приватних структурах, за кордоном, а також забезпечують розвиток Запорізького регіону.
Багато хто з них виступає як роботодавець та надає місця проходження практики молодим поколінням студентів-економістів. Поряд із тим існує низка проблем, які потребують спільного вирішення, для чого у рамках даного круглого столу зібралися представники науки, бізнесу, державних та інших організацій. Мова йдеться про можливість працювати із «закритою документацією» на підприємствах для студентів-практикантів, про розширення можливостей областей взаємодії підприємців та науковців у рамках господарсько-розрахункових тем. У рамках цього напряму науковці економічного факультету (викладачі і студенти) займаються удосконаленням методики формування посадових інструкцій представників промислових підприємств м. Запоріжжя – на замовлення ПАТ «Карлсберг Україна» тощо. Окремо йшлося про роботу і розвиток Бізнес-інкубатора «БІ - Запоріжжя», який сьогодні працює на базі економічного факультету ЗНУ. Зокрема, було вказано, що особисто ректор ЗНУ Микола Фролов приділяє багато уваги розвиткові напрямів діяльності бізнес-інкубатора, також велику зацікавленість виявили до цієї роботи колеги із Державного економічного університету у м. Познань (Польща).
На засіданні науковцями були розглянуті окремі питання і глобальні проблеми економічної, екологічної та фінансової галузі. Під час дискусії у залі обговорили напрями розвитку галузі економічної освіти і необхідність розширення повноважень територіальних громад – як основи громадянського суспільства, розглядалася також необхідність реформ у політичній та юридичній галузях, у системі оподаткування тощо. Йшлося і про спільні напрями співробітництва та написання наукових статей. Під час роботи круглого столу багато теплих слів та привітань було висловлено його учасниками на адресу ювілярів. Перед присутніми виступили із доповідями науковці з різних ВНЗ та представники державних і бізнесових кіл.
Віце-президент Академії економічних наук України, професор Микола Білопольський передусім подякував організаторам за можливість щорічно зустрічатися у колі однодумців і обмінюватися ідеями. Від імені Президії Академії він вручив почесну нагороду економічному факультету та його очільнику Аллі Череп – Золоту медаль ім. М. І. Туган-Барановського – за вагомий внесок у розвиток економічної і науково-технічної галузі, а також спільну громадську діяльність, спрямовану на розбудову України. Надалі були обговорені перспективи економічного розвитку країни, а також автор представив науковому загалу свою монографію «Енвіроніка – наука майбутнього розвитку людства».
Багато цікавих тем винесли на обговорення у колі учасників круглого столу науковці та підприємці. Так, голова Всеукраїнської спілки вчених-економістів Олександр Кендюхов представив своє бачення щодо можливостей адаптації в умовах української економіки сприятливої для бізнесу прогресивної податкової моделі держави Монако. Він також пообіцяв сприяти укладенню договору про співробітництво між економічним факультетом ЗНУ та Міжнародною торговою палатою – у рамках програми інтеграції науки, освіти та бізнесу.
Голова постійної комісії Запорізької обласної ради з питань економічного розвитку, інвестицій, регуляторної політики та підприємництва Людмила Любім розповіла про практику впровадження новітніх підходів в економіці у реалізацію обласних фінансових програм, спрямованих на розвиток Запорізького регіону. Вона відмітила, що відкриття у минулому році на базі ЗНУ першого академічного бізнес-інкубатора стало визначною подією для нашого регіону. Цю практику планують продовжити і незабаром мережа таких академічних інкубаторів буде розширюватися, поряд із іншим це має стати одним з важелів процесів децентралізації. Зокрема, незабаром таку структуру планують відкрити на базі ЗДІА.
Флагманом науки і інновацій у ЗНУ виступає Науково-дослідна частина і економічний факультет ЗНУ. Начальник НДЧ Вікторія Меняйло, у свою чергу, розповіла колегам про створення веб-платформи на базі українських ВНЗ (Харківська інноваційна платформа, дослідницька платформа Дніпровського гірничого університету «Інформаційно-маркетинговий вузол» та ін.), які відкривають широкі можливості для взаємодії вітчизняної та закордонної науки і бізнесу, залучення інвестицій тощо, а також представила проект подібної платформи на базі ЗНУ – «Інкуб». Зараз вона проходить тестування, після чого до участі у ній будуть запрошені молоді науковці та студенти, які зможуть представляти тут свої конкурсні розробки – у рамках заходів, спрямованих на розвиток Запорізького краю.
З приводу бачення економічних реформ та взаємодії науки і бізнесу висловили свої думки також присутні у залі лауреат державної премії у галузі науки і техніки, професор фізичного факультету ЗНУ Валерій Міщенко, президент Академії наук вищої освіти України, проректор з навчального-наукової роботи, правових та соціальних питань Національного університету біоресурсів і природокористування України, професор Володимир Курило та інші.
Про зацікавленість у співробітництві із економічним факультетом ЗНУ йшлося у доповідях представників банківської галузі та бізнесу: напрями спільної діяльності окреслили директор Запорізького регіонального управління ПАТ КБ «ПриватБанк» Віктор Остапенко, генеральний директор державної організації «Регіональний фонд підтримки підприємництва в Запорізькій області» Володимир Степаненко (напрями розвитку «БІ - Запоріжжя», розвиток мережі бізнес-інкубаторів у Черноморському регіоні з пріоритетом напряму «Зелений туризм»), директор ТОВ «Проком» Сергій Бутенко (про співпрацю з економічним факультетом та проходження віртуальної практики студентами), заступник начальника Запорізького ТУ ПАТ «Укрсиббанк» Євген Мозгин (про напрями співпраці та можливості працевлаштування у структурі міжнародної мережі), брокер компанії «Starlife» Костянтин Кутик (питання соціального захисту), академік Академії науки соціальних технологій і місцевого самоврядування АН, доцент Жанна Малахова (проблеми ноосфери), заступник декана з навчальної роботи та міжнародного співробітництва економічного факультету Дніпропетровського національного університету ім. Олеся Гончара, доцент Сергій Кас’ян (ЖКГ та енергозбережання) тощо.
У рамках круглого столу також відбувся невеличкий телеміст із представниками Державного еконмічного університету м. Познань. Ад’юнкт кафедри економічної політики та самоврядування ДЕУ (Познань) Олексій Квілінський передав вітання з нагоди свята економістів ЗНУ від польських колег – депутата Сейму Республіки Польщі, віце-голови Польсько-української парламентської біфлатенарної групи Божени Камінської та професора познаньського університету, академіка Академії економічних наук України Кажімежа Пайонка.
Після завершення круглого столу його учасники та гості ЗНУ взяли участь у святкуванні ювілею економічного факультету ЗНУ.

Олена Хлистун

Схожі новини