Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студентка біологічного факультету Єлизавета Верба повернулася зі стажування в Болгарії

Студентка біологічного факультету Єлизавета Верба повернулася зі стажування в Болгарії

Студентка біологічного факультету Єлизавета Верба повернулася зі стажування в Болгарії
07.10.2016 09:41 Все Головні новини Факультети Біологічний Академічна мобільність біологічний факультет

Нещодавно студентка біологічного факультету Єлизавета Верба повернулася зі стажування в столиці Болгарії, Софії. Впродовж третього курсу дівчина навчалася в Хіміко-технічному та металургійному університеті за спеціальністю «біотехнологія».

Єлизавета брала участь у програмі Erasmus Mundus ELECTRA, про яку дізналася від представників міжнародного відділу ЗНУ. Вони підтримали студентку, й коли та збирала документи. Незважаючи на те, що це був перший досвід стажування, дівчині вдалося поєднати з ним паралельне навчання в стінах ЗНУ. На стажування студентка їхала зовсім не знаючи болгарську. Перший час було складно як на лекціях, що проходили англійською, так і в повсякденному житті, де знання української та російської допомагали дуже мало. Але, все ж, за деякий час Єлизавета звикла й почала спілкуватися англійською більше, ніж рідною мовою. Саме це допомогло знайти нових друзів з інших країн та приїхати додому ще з кращим рівнем іноземної.
Єлизавета розповіла й про саме навчання: «Щодо занять, то все було не так, як у нас. Для болгарців вивчати більше 4-х предметів за семестр – неможливо. Тож ми, з такою базою, що дав ЗНУ, дуже швидко і глибоко змогли опанувати ті навички і вивчити ті предмети, що нам викладали у Софії. Мені особисто, сподобалися практичні заняття, бо там ми мали змогу попрацювати з новим обладнанням, до речі, про деяке я до цього тільки чула та бачила на відео. Шкала оцінювання була незвичною, адже там не 5, а 6 балів. Всі екзамени були письмовими, декілька тестів, а ще 8-10 відкритих питань . Готувалися ми до екзаменів усі разом і дуже старанно».
Дівчина відзначила, що в Болгарії дуже розвинута система Erasmus Student Network: це люди, що допомагали учасникам стажування з усіма проблемами та проханнями. Вони влаштовували і спільні вечірки, перегляди кіно та, взагалі, намагалися зробити інтегрування у нове життя швидким і легким. «Дуже здружилася з дівчатами з Грузії, які подорожували зі мною до Італії і Франції на осінніх канікулах, також з іспанцями, французами і німцями. І, звичайно ж, не можна забувати про болгарців, я так зблизилися з деякими ESNерами, що досі ми спілкуємося і збираємось одне до одного в гості», - підкреслює Єлизавета.
Єлизавета жила в гуртожитку від університету. Умови були гарними. Загальні враження від стажування у дівчини залишилися неперевершені: «Мені дуже сподобалось! Це неабиякий досвід не тільки з навчання, але й просто життя за кордоном. Дуже хочеться поїхати ще не раз за такою програмою на навчання. Наразі я можу вважати, що моя домівка не тільки в Україні, але й в Болгарії, бо там я знайшла людей, які завжди раді моєму приїзду та підтримують мене навіть, якщо між нами тисячі кілометрів. Це – найтепліший подарунок стажування».


Марія Канцелярист

Схожі новини