Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Редактор журналу «Клякса» Ольга Волкова та студенти-журналісти обговорили питання розвитку видань для дітей та молоді

11.10.2016 16:11 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики технології

Вчора студентська спільнота факультету журналістики – майбутні видавці, рекламісти, журналісти – зустрічалися із головним редактором популярного у нашому регіоні журналу для школярів «Клякса» (а також журналів «БЭМС!» та «Зайка») Ольгою Волковою. Спілкування відбулося у форматі круглого столу, під час якого учасники обмінювалися думками, вирішували спільні професійні завдання та обговорювали шляхи розвитку журналістики майбутнього.

Ольга Волкова – частий гість ЗНУ, зокрема факультету журналістики. На базі редакції «Клякси» (яка існує близько 20 років) проходили виробничу практику не одне покоління студентів та випускників цього факультету. Координатором зустрічі виступила доцент кафедри теорії комунікацій, реклами і зв’язків із громадськістю Тетяна Іванець.
Учасники зустрічі цього разу зосередилися на питанні: «Якими бачить молодь видання майбутнього?». Конкретно дана теза стосувалася концепції розвитку та «нового формату» періодичних видань для дітей і про дітей, якими і виступають «Клакса», «БЭМС!» та «Зайка». У цьому плані, гостя зауважила, що їй не тільки цікаво поділитися власним досвідом із присутніми у залі студентами, а й важливо вислухати їхні думки, враження, зауваження стосовно розвитку політики дитячих видань: тематики та проблематики, дизайну та форм взаємодії із аудиторією. Ольга Волкова при цьому наголосила, що в епоху сучасних технологій, які стрімко розвиваються і вимагають від нас постійного розвитку, усі ми маємо безперервно навчатися і працювати на майбутнє.
Під час засідання молоді та вже досвідчені представники галузі журналістики і видавничої справи дискутували й з приводу бачення майбутнього цих професій, розвитку фахових навичок, вибору цільової аудиторії та методів взаємодії із нею. Досвідчений видавець та організатор роботи редакції Ольга Волкова розповіла про використання сучасних інтерактивних технологій у роботі із дитячою аудиторією: це створення сайтів та сторінок видання у соціальних мережах (http://klyaksa-fan.com/ , http://vkontakte.ru/club18003679 ), зйомка програм та відеороликів у школах і демонстрація їх на YouTube, створення різного роду проектів для дітей і про дітей, інтерактивної реклами, використання «розумних ігор» у дитячій аудиторії, що спрямовані на формування навичок спілкування та розвиток толерантності у підлітків тощо. Одна з таких ігор була тут-таки апробована студентами.
Молодь, у свою чергу, висловила своє бачення щодо розвитку діяльності редакції дитячих видань. Зауваження також стосувалися контенту та дизайну журналів тощо.

Олена Хлистун