Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Наукова бібліотека – до Дня захисника України

Наукова бібліотека – до Дня захисника України

Наукова бібліотека – до Дня захисника України
11.10.2016 16:43 Все Головні новини

У день Покрови Божої Матері, 14 жовтня, ми відзначаємо державне свято – День захисника України. Свято встановлено 14 жовтня 2014 р. указом Президента України Петра Порошенка з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України. Цього ж дня на державному рівні з 1999 року відзначається День українського козацтва.

Наукова бібліотека підготувала цикл книжкових виставок, на яких представлені видання героїко-історичної тематики.
Виставка «Козацька Україна: сторінки історії» присвячена Дню українського козацтва. Книги «Збірник козацьких літописів : Густинський, Самійла Величка, Грабянки», «Історія українського козацтва», «Доба гетьмана Івана Мазепи в документах», «Козацька держава як ідея в системі суспільно-політичного мислення XVI-XVIII ст.» В.О.Шевчука та інші повертають нас до козацького минулого, часів славних гетьманів, а сучасні історики дають оцінку одній з найвизначніших ідей українського державотворення.
На виставці «День захисника України» експонується література про героїчний шлях захисників України від часів Запорозького козацтва до бійців АТО, які сьогодні боронять державність України. Книга Тараса Каляндрука «Таємниці бойових мистецтв України» презентує самобутню бойову культуру наших предків, яка тисячі років допомагала їм захищати рідну землю від ворогів. Двотомник Івана Крип’якевича «Історія українського війська» веде відлік від княжих часів до 20-х років ХХ ст. В книзі «Вклоняємось доземно українському солдату» наші українські солдати постали в час смертельної небезпеки. Хто вони, захисники України? Яку ціну платять, виконуючи професійний обов'язок?
Для Запоріжжя дата 14 жовтня назавжди пов’язана з запеклими боями на вулицях та околицях міста. Виставка «Вогняна осінь 1943. До дня визволення м. Запоріжжя» представляє праці науковців історичного факультету, присвячені запорожцям на фронтах Великої Вітчизняної війни. Почути солдатів війни можна відкривши видання їх щоденників, що вийшли в серії «Забытые дневники», підготовленій історичним факультетом. Монографія «Запорізький рахунок Великій війні. 1939-1945» (науковий редактор Ф.Г. Турченко) розкриває історію Запорізької області в роки Другої світової війни, відтворює справжні картини окупації.
Виставка «28 жовтня – день визволення України» пропонує звернутись до таких фундаментальних наукових досліджень «Друга світова війна в історичній пам’яті України» за матеріалами Українського інституту національної пам’яті, «Україна у Великій війні 1939-1945» – названа фронтовиком «правдива історія України», «Україна в роки Другої світової війни: спроба нового концептуального погляду» Івана Патриляка. Документально-художні нариси книги «Герої – освітяни і науковці України» – це розповідь про 116 видатних освітян і науковців України, імена яких навічно вкарбовані в історію.
Велику базу джерел з історії України, що зберігаються у фондах наукової бібліотеки, відкриє електронний каталог. На сьогодні обсяг тільки видань, що надійшли до бібліотеки з 2000 року, складає: книги, статті з наукових журналів та збірників – 28,4 тис. бібліографічних описів, автореферати дисертацій, захищені на території України – понад 2 тис. Запрошуємо до наукової бібліотеки!

В.о. директора Н.М.Чала