Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Співробітники історичного факультету ЗНУ презентували видання про сучасну російсько-українську війну

Співробітники історичного факультету ЗНУ презентували видання про сучасну російсько-українську війну

Співробітники історичного факультету ЗНУ презентували видання  про сучасну російсько-українську війну
17.10.2016 09:34 Все Головні новини Факультети Історії та міжнародних відносин Історичний факультет наука

13 жовтня з нагоди Дня захисника України в Києві відбулася презентація другого випуску серії «Усна історія російсько-української війни (2014-2016)». Від імені редакційної колегії серії виступили представники ЗНУ: кандидат історичних наук, доцент кафедри новітньої історії України Олексій Штейнле та здобувач кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін Михайло Павленко.

Як зазначив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, «книга цікава своєю сфокусованістю на конкретній військовій частині й конкретних людях… Очевидно, що ми будемо продовжувати нашу співпрацю, будемо видавати наступні спогади тих людей, які брали участь в російсько-українські йвійні. Я переконаний, що це буде досить важлива цеглинка в сучасній історії України».
За словами запорізьких науковців, другий випуск серії став знаковим, адже сконцентрувався на досвіді військовослужбовців найбільшого підрозділу, який базується на території міста Запоріжжя та області, – 55-ої окремої артилерійської бригади. Він допомагає поглянути на сучасну історію регіону крізь призму особистих переживань та уявлень артилеристів. Автори книги хотіли показати війну в якійсь одній точці на подіях із серпня 2014 до лютого 2015 років, «коли тільки відгримів Іловайськ і на підході був Донецький аеропорт, коли артилерія показала себе на повну силу».
Співробітник Інституту української археографії та джерелознавства Михайло Павленко розповів, що до книги увійшло 19 інтерв'ю військовослужбовців 55-ї бригади. Кожне з них має певну структуру – спочатку іде автобіографія бійця, потім розповідається про його життя до подій на Майдані 2013-2014 років та під час Революції Гідності, призов на військову службу і власне участь у бойових діях. «Там є відповіді на безліч питань, які стосуються сучасної російсько-української війни, в тому числі на питання, як Запоріжжю вдалося встояти перед наступом так званого “русского мира”», – зазначив Михайло Павленко.
Особливе значення мав факт, що поряд з істориками участь у презентації видання взяв наш земляк, командир гармати 55-ої окремої артилерійської бригади Віталій Юзвенко. Він акцентував увагу на тому, що події, про які йдеться у книзі, «це війна не націй, не мов, а війна ідеологій». За його словами, на початку цієї війни «перетнулися два світи»: офіцери-контрактники і такі, як він, мобілізовані, тобто люди поза війною. «У книзі написано, як відбувалося наше становлення як солдатів і воїнів, як ми змінювалися і як усе переживали, особливо перші реальні бої. Це книга про народження нової армії, яке, на жаль, трошки пригальмувалося, але процес триває», – наголосив він.

Історичний факультет

Схожі новини