Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти-перекладачі ЗНУ взяли участь в урочистому заході «З відданістю Україні в серці»

Студенти-перекладачі ЗНУ взяли участь в урочистому заході «З відданістю Україні в серці»

Студенти-перекладачі ЗНУ взяли участь в урочистому заході «З відданістю Україні в серці»
17.10.2016 10:40 Все Головні новини Факультети Філологічний

14 жовтня наша Батьківщина відзначає День захисника України – свято пам’яті про наших гордих предків, які пером і словом, вогнем і мечем виборювали право на незалежність рідної держави, усіх героїв сьогодення, які хоробро боронять кордони України; свято Покрови – покровительки українського козацтва та українських військових; День українського козацтва – свято вшанування козацької звитяги. І дуже символічно, що саме 14 жовтня Запоріжжя, уславлений козацький край, відзначає і День визволення від фашистсько-німецьких загарбників у часи Другої світової війни.

Напередодні цих свят 13 жовтня 2016 року другокурсники філологічного факультету Запорізького національного університету під керівництвом куратора Ірини Бакаленко уже традиційно завітали у гості до своїх колег – учнів 2-Б класу Запорізької загальноосвітньої школи № 97 (класний керівник – Юлія Шпак) – та взяли участь у проведенні урочистого заходу «З відданістю Україні в серці».
Мультимедійна презентація про історію виникнення та значення свят допомогли учням поринути у глибини вікової історії нашої країни: часи перемог славного українського козацтва та вшанування Покрови як покровительки українського війська, грізні роки Другої Світової війни та складні часи сьогодення. А із розповіді класного керівника – Юлії Шпак – учні дізналися багато цікавої інформації про свято Покрови, українське козацтво та сучасне свято захисника України.
Студентки: Юлія Браженко, Тетяна Зибенкова, Єлизавета Кучеренко, Маргарита Петрова та Тетяна Шатова – розповіли про тих, хто врятував людство від навали нацизму та віддав свої життя за перемогу над ворогом, поліг, здобуваючи мир у світі, та тих, хто визволяв наш рідний край – місто Запоріжжя. Вірші, прочитані студентами, переконали учнів у тому, що ми повинні вшановувати всіх, хто пройшов через жахливі випробування та відстояв мир для майбутніх поколінь.
Продовжилось свято вікториною та конкурсами: учні були об’єднані у три команди, відповідали на різноманітні питання і готували газети-колажі про свята, які відзначають 14 жовтня. Презентація стіннівок об’єднала і школярів, і студентів у боротьбі за перемогу у конкурсі, але перемогла «дружба», а газети-колажі стали окрасою школи.
Підсумком свята стало написання школярами побажань миру, злагоди та добробуту Україні на паперових листівках-голубах – символах миру, які прикрасили карту нашої країни.
Метою таких заходів, на думку Ірини Бакаленко, є виховання патріотизму в душах підростаючого покоління, любові до рідної землі, до історичного минулого своєї держави, поваги до захисників української землі, почуття гідності та відповідальності перед своїм народом. Сьогоднішнє й наступні покоління назавжди збережуть глибоку вдячність захисникам України за їхню мужність, героїзм, самопожертву заради миру і свободи, життя на землі.