Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / В ЗНУ провели II Всеукраїнську школу з адміністративного судочинства

В ЗНУ провели II Всеукраїнську школу з адміністративного судочинства

В ЗНУ провели II Всеукраїнську школу з адміністративного судочинства
21.10.2016 15:29 Все Факультети Юридичний Юрфак Школа адміністративного права

21 жовтня на базі юридичного факультету ЗНУ відкрила свою роботу Школа з адміністративного судочинства ім. В.Стефанюка, в роботі якої взяли участь провідні науковці-правники, практикуючі юристи та студенти.

Організатором цього заходу виступили представники керівництва факультету та запорізького осередку Ліги студентів АПУ. В роботі школи взяли участь представники професорсько-викладацького складу: завідувач кафедри правових основ підприємництва та фінансового права Національного юридичного університету ім. Я.Мудрого, перший віце-президент Національної академії правових наук України Микола Кучерявенко, декан юридичного факультету ЗНУ, професор Тетяна Коломоєць, професор кафедри адміністративного та господарського права ЗНУ Павло Лютіков, докторант ЗНУ, доцент кафедри цивільного права юридичного факультету ЗНУ Інна Болокан , практикуючі адвокати Адвокатського об'єднання «Гладкий, Яценко та партнери» Дмитро Яценко та Дмитро Гладкий, магістри юридичного факультету та студенти молодших курсів.
Як зазначила декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць, робота школи, яка бере свій початок ще з 2005 року, передбачає як теоретичну, так і практичну складову підготовки майбутніх правників. Так, для студентів була організована поїздка до Запорізького окружного адміністративного суду, де вони взяли участь в майстер-класі голови Запорізького окружного адміністративного суду Олега Васильовича Прудивуса та познайомились з тонкощами роботи адміністративного суду.
Виступаючи перед студентами, завідувач кафедри правових основ підприємництва та фінансового права Національного юридичного університету ім. Я.Мудрого, перший віце-президент Національної академії правових наук України Микола Кучерявенко відзначив важливість проведення таких заходів для молоді особливо в умовах реформування судової влади, прокуратури та змін в адміністративному судочинстві. За його словами, підсумки правничих олімпіад свідчать, що переможцями стають не стільки представники центрів юридичної науки, скільки саме представники її регіональних осередків. Тому розвиток кожного осередку в сумі створить систему надбання юридичних знань. На думку гостя, рівень адміністративного судочинства – це показник сміливості держави, що свідчить про розвинутість держави та її зацікавленість в правовому захисті своїх громадян. Також він звернув увагу на проблемні питання податкових спорів в адміністративному судочинстві.
В якості спікерів на семінарі, присвяченому темі оскарження адміністративних протоколів поліції виступили практикуючі адвокати Адвокатського об'єднання "Гладкий, Яценко та партнери" Дмитро Яценко та Дмитро Гладкий. Вони розповіли студентам про статистику розгляду адмінпротоколів, особливості та систему їх оскарження, наголосивши на важливості їх правильного формулювання і складання. Також в рамках роботи школи, для студентів був організований ряд заходів і семінарів, присвячених таким темам: проблемні питання розмежування судової юрисдикції щодо розгляду справ пов’язаних з діяльністю професійних правничих організацій; принципи гласності та відкритості адміністративного судочинства в законодавстві країн-членів ЄС як об’єкт адаптації до європейських стандартів; принципи гласності та відкритості як ціннісні орієнтири адміністративного судочинства; вимоги до складання і подання процесуальних документів; преюдиція в адміністративному судочинстві: питання судової практики.
Студенти юридичного факультету ЗНУ активно долучились до обговорення теоретичних та практичних питань адміністративної нормотворчості. Цей захід дав можливість студентам отримати нові враження, знайомства та багато нової корисної інформації, яка допоможе їм в майбутній правничій діяльності.

Олена Переверзєва

Схожі новини