Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На фізичному факультеті відкрилася незвична фотовиставка

На фізичному факультеті відкрилася незвична фотовиставка

23.10.2007 13:03

У холі першого корпусу відкрилась фотовиставка, присвячена дещо незвичній темі. «Квантова механіка (у малюнках)» - так назвала цикл своїх робіт четвертокурсниця фізичного факультету Олена Смирнова.

Як говорять на факультеті, Олена вже давно захоплюється фотографією і досягла у цій справі неабияких висот. Вона – член Спілки фотохудожників, переможець численних конкурсів. До того ж, дівчина багато часу присвячує навчанню. Зараз Олена – одна з кращих студенток свого курсу. Можливо, саме поєднання любові до фотографії та до фізики і підказало їй тему для нових робіт.

Квантова механіка вивчає процеси, які відбуваються у мікросвіті. Але, як виявилося, щоб передати їх у фотокартинах, зовсім не потрібно вдаватися до мікроскопу. Досить лише гарно знати предмет та мати добре розвинену уяву, щоб втілити фізичні процеси та явища у художніх образах. До того ж, у багатьох своїх роботах Олена виступає ще і як модель.

За словами заступника декана фізичного факультету з виховної роботи Павла Долгорукого, ініціатива в організації цієї виставки походила від самої фотохудожниці. Вже й раніше на факультеті організовували виставки її робіт, але це перша, тему для якої Олені підказали університетські лекції та семінари.

І що цікаво, поглянути на світлини зупиняються не лише студенти фізичного факультету. Представники інших спеціальностей інколи, читаючи підписи до робіт, намагаються згадати підзабутий шкільний курс фізики. Але всі сходяться на думці, що це – роботи справжнього майстра.

Таміла ТАРАСЕНКО