Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ провели вечір вшанування пам’яті І.Франка

У ЗНУ провели вечір вшанування пам’яті І.Франка

У ЗНУ провели вечір вшанування пам’яті І.Франка
25.10.2016 15:21 Все Головні новини Факультети Філологічний Філфак Вечір вшанування пам’яті Франка

25 жовтня на філологічному факультеті Запорізького національного університету був проведений літературний вечір вшанування пам'яті видатного українського письменника, вченого та громадського діяча Івана Яковича Франка, популяризації його літературної, публіцистичної, наукової спадщини, зважаючи на його вагомий внесок у становлення української нації, а також з нагоди відзначення у 2016 році пам'ятних дат – 160-річчя від дня народження та 100-річчя від дня його смерті.

Відкрила захід декан філологічного факультету Тамара Хом'як, яка провела історичний екскурс по творчій спадщині Івана Франка - генія українського народу і великого патріота України, на творах якого виросло не одне покоління молоді. За своє життя Іван Франко написав близько шести тисяч творів, зібраних у 50 томах, більшість з яких перекладені шістдесятьма мовами світу. Цей творчий доробок – є величезним внеском в розвиток науки, культури, літератури та публіцистики.
Під час заходу студенти 3 курсу філологічного факультету нагадали різні аспекти літературної і публіцистичної творчості Івана Франка, а також спробували обґрунтувати сучасний погляд на його творчий доробок, проаналізувати напрацювання автора в різних галузях діяльності: літературі, науці, публіцистиці.
Впродовж зустрічі студенти також розглянули різні етапи життя і найважливіші моменти біографії Івана Франка: його дитинство, роки навчання, культурні і творчі вподобання та творчість. Так, студенти підготували своє бачення життєвого і творчого шляху Івана Франка, втіливши його у поезіях, пісенних і хореографічних композиціях. Згадуючи різні етапи життя видатного українського письменника, студенти Аліна Чичерова, Вікторія Шевченко, Інна Богма, Анастасія Полесюк, Катерина Бажан, Артур Конкін, Гоар Акопян, Ганна Іванова виконували ліричні пісні, декламували його поетичні твори різної тематики. Так, творчий доробок, багатий на поетичні, прозові і публіцистичні твори, перейняті любов’ю до свого народу і своєї землі, студенти презентували на прикладі таких поезій: «Коваль», «Пісня і праця», «Чудовий ранок», «Гримить», «Човен», «Знаєш», «Плакала киця», «Земле, моя всеплодющая мати», «Огонь не гасне» та інших.
На думку викладачів факультету, такі заходи важливі і потрібні, адже це не тільки гідне вшанування пам'яті геніїв української культури, а й виховання громадян України.

Олена Переверзєва

Схожі новини