
27 жовтня на факультеті соціальної педагогіки та психології ЗНУ провели Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Соціальний педагог у територіальній громаді», присвячену 25-річчю зо дня його заснування.
Її пленарне засідання розпочалося вітальними словами проректора з наукової роботи, професора Геннадія Васильчука, декана факультету соціальної педагогіки та психології, доцента Ольги Пономаренко та завідувача кафедри соціальної педагогіки, професора Наталії Заверико.
Серед гостей заходу були присутні: начальник Департаменту соціального захисту ЗОДА Ігор Мещан, директор Запорізького міського територіального центру Марина Боренос, президент Благодійного фонду «Сподівання» Наталія Доценко, директор громадської організації «Флоренс» Людмила Романенкова та начальник відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування ЗНУ Юлія Паскевська.
У конференції взяли участь викладачі провідних вишів України, а також – завідувачі та вихователі відділень соціальної реабілітації дітей-інвалідів та працівники відділень соціального обслуговування самотніх людей похилого віку різних районів міста, соціальні педагоги загальноосвітніх закладів, кейс-менеджери по роботі з ВПО (внутрішньо переміщеними особами) БФ «Сподівання», студенти 3 курсу спеціальності «Соціальна педагогіка» Економіко-правничого коледжу ЗНУ, а також – викладачі, магістранти та студенти факультету соціальної педагогіки та психології ЗНУ.
Під час пленарного засідання з доповіддю на тему: «Міжвідомча взаємодія в організації комплексного підходу щодо надання соціальних послуг громадянам, які потребують допомоги» виступив Ігор Мещан. А от Марина Боренос розповіла про багаторічну плідну взаємодію Центру соціального обслуговування та факультету соціальної педагогіки та психології у наданні соціальних послуг в громаді та подякувала кафедрі соціальної педагогіки за якісну підготовку фахівців. Президент Благодійного фонду «Сподівання» Наталія Доценко поділилась практичним досвідом упровадження кейс-менеджменту в громаді, що викликало жваве обговорення серед учасників конференції.
Також на пленарному засіданні із доповідями виступили: доцент кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності Тетяна Голованова, яка досліджувала соціальну роботу в парадигмі гендерної справедливості, та доцент кафедри психології Юлія Паскевська з доповіддю на тему: «Роль громадських організацій у реформуванні громади».
У рамках діяльності конференції працювали такі секції: «Соціально-педагогічна підтримка дітей з особливими потребами», «Роль соціального педагога в організації умов соціального розвитку дітей» та «Професійна компетентність соціального педагога». Також на учасників наукового заходу чекали засідання круглих столів на тему: «Територіальна громада як простір соціально-педагогічної роботи з різними категоріями населення» та «Дитина з синдромом Дауна». До речі, для соціальних педагогів загальноосвітніх закладів також провели майстер-клас: «Робота соціального педагога з профілактики правопорушень неповнолітніх».
Підбиваючи підсумки роботи конференції, професор Наталія Заверико наголосила на важливості ролі соціального педагога у розбудові територіальної громади, оскільки він здійснює координацію діяльності різних агенцій, які працюють у громаді та створює можливості для всіх членів громади брати активну участь у її житті.
Факультет соціальної педагогіки та психології