На всеукраїнському семінарі у ЗНУ розглянули психолого-економічні вектори розвитку особистості і суспільства

На базі Запорізького національного університету 28 жовтня відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Психолого-економічні вектори розвитку особистості і суспільства». У його роботі взяли участь провідні фахівці України галузі соціальної, організаційної та економічної психології (Інститут соціальної та політичної психології НАПН України, лабораторія психології мас та спільнот, Інститут психології імені Г. С. Костюка НАПН України, лабораторія організаційної психології, Запорізький національний університет, кафедра психології, Східноєвропейський національний університет ім. Лесі Українки, факультет психології) та інших українських ВНЗ і наукових установ.
Відкрив семінар доктор психологічних наук професор Інституту соціальної та політичної психології НАПН України Вадим Васютинський. У доповіді «Порозуміння щодо Донбасу: осуд, співчуття і ціннісна переорієнтація» він продемонстрував результати дослідження даної проблеми, зробив висновки та окреслив перспективи подальшої розробки теми. Не менш визначним був виступ завідувача лабораторії психології мас і спільнот Інституту соціальної та політичної психології НАПН України Лариси Коробки на тему «Бідність як стиль життя в контексті ставлення до здоров’я: основні риси та напрямки корекції». Учасники семінару обговорили деякі аспекти представленої проблеми: стиль життя носіїв культури бідності в контексті ставлення до здоров'я; моделі, що покладено в основу корекційної програми долання бідності як стилю життя; гендерні особливості бідності як стилю життя та ін.
Тематику економічної психології продовжила заступник директора Інституту психології ім. Г. С. Костюка НАПН України з науково-організаційної роботи та міжнародних наукових зв’язків, член-кореспондент НАПН України, доктор психологічних наук, професор, Президент Української Асоціації організаційних психологів та психологів праці Людмила Карамушка. У своїй доповіді «Актуальні проблеми розвитку економічної психології в Україні» вона розкрила такі питання як: стан розвитку економічної психології в Україні, актуальні проблеми та перспективи наукових досліджень у сучасній українській економічній психології (психологія грошей, психологічні особливості економічної політики держави, психологія підприємництва, економічна соціалізація особистості та ін.).
Заступник декана факультету СПП з наукової роботи, доктор психологічних наук, доцент кафедри психології, член Української Асоціації організаційних психологів та психологів праці Маріанна Ткалич виступила з теми «Впровадження гендерно-орієнтованих технологій особистісно-професійного розвитку персоналу організацій: програми “work-life balance”». Науковець поділилася результатами емпіричного дослідження балансу «робота – життя» персоналу організацій, зосередила увагу на причинах та наслідках конфлікту у рамках цієї опозиції, окремо розглянула ресурси балансу «робота – життя» персоналу організацій та інші важливі питання.
Підсумовуючи роботу наукового зібрання, завідувач кафедри психології Наталія Губа щиро подякувала запрошеним гостям, висловила свої сподівання щодо подальшої співпраці та запросила студентів залучатися до активної наукової діяльності.
Наталія Козюра,
голова НТСА ДМВ факультету соціальної педагогіки та психології