Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ проходить публічне обговорення Проекту Кодексу честі, приймаються поправки та зауваження

У ЗНУ проходить публічне обговорення Проекту Кодексу честі, приймаються поправки та зауваження

У ЗНУ проходить публічне обговорення Проекту Кодексу честі, приймаються поправки та зауваження
22.11.2016 16:45 Все Головні новини Кодекс честі ЗНУ обговорення

Сьогодні під головуванням проректора з наукової роботи, професора Геннадія Васильчука відбулася робоча нарада за участю координаторів реалізації Проекту Кодексу честі ЗНУ та заступників деканів факультетів університету. Під час зібрання відбулася презентація та обговорення етапів упровадження цього проекту у виші, а також йшлося про необхідність інформування студентського загалу та внесення змін до цього документу.

Координатор зустрічі Геннадій Васильчук наголосив, що подібні Кодекси честі мають усі закордонні, а також провідні українські виші, зокрема Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого, НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. І. Сікорського» та інші. Процедуру формування Кодексу честі ВНЗ планують закріпити на законодавчому рівні у черговій редакції Закону України «Про вищу освіту», однак це не означає, що даний документ буде виступати як чергова адміністративна вказівка. Адже існує низка документів, що регламентують роботу вищих навчальних закладів: Закон України «Про вищу освіту», Статут ВНЗ, різного роду Положення тощо. Відтак Кодекс честі ЗНУ виступає передусім як внутрішній документ, що спрямований на формування засад академічної етики та відповідно коректних стосунків в академічному колективі: стосунки викладач-студент, викладач-викладач мають здійснюватися на гуманістичних та етичних засадах, передбачається формування понять «честь», «доброчесність», непримириме ставлення до плагіату, а також розуміння відповідальності за використання своєї посади з метою отримання неправомірної вигоди тощо.
Представникам усіх факультетів був розданий робочий варіант «Кодексу честі ЗНУ» – з метою довести його зміст до студентів факультетів і обговорити можливі зміни до документу. Етап обговорення та внесення правок і зауважень до Кодексу відтерміновано до 1 грудня. Як наголосили представники ректорату Геннадій Васильчук і Наталія Воронова, Кодекс честі ЗНУ має бути зручним для користування і подобатися, принаймні, більшості представників університетського колективу. Адже це не просто черговий адміністративний документ, що регламентує роботу університету, він має бути створений на демократичних засадах і слугувати формуванню корпоративної культури університетського колективу, дійсно високоетичних стосунків на основі академічної доброчесності, якщо ми бажаємо бачити ЗНУ провідним регіональним академічним вишем.
За реалізацією Кодексу честі ЗНУ і дотриманням його положень слідкуватимуть координатори – проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, начальник науково-дослідної частини Вікторія Меняйло, помічник ректора з виховної роботи Наталія Воронова, начальник відділу виховної роботи Світлана Кондратенко, студентка 2 курсу магістратури факультету соціології та управління і студентський координатор проекту SAIUP Оксана Ковтун, начальник юридичного відділу, уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції Ольга Кулініч, в.о. помічника ректора зі зв'язків з громадськістю та ЗМІ Галина Микитів. Нагадаємо, що саме Оксана Ковтун отримала грант для реалізації програми академічної доброчесності у ЗНУ.
Свої пропозиції та зауваження студенти і викладачі можуть відіслати на пошту chesnoZNU@gmail.com

Схожі новини