
Вчора у ЗНУ відбулася зустріч студентів із представниками Агентства ООН у справах біженців (Управління Верховного комісара ООН у справах біженців) – Нігорою Сачдевою, Асель Суінали та Наталією Кропивкою. Зустріч проходила у форматі бесіди, під час якої студенти переглядали відеоролики соціальної тематики та обговорювали проблеми гендерних стереотипів у суспільстві.
Участь від ЗНУ у лекторії також взяли керівник Центру гендерної освіти при факультеті соціальної педагогіки та психології Тетяна Голованова, помічник ректора Наталія Воронова, начальник відділу виховної роботи Світлана Кондратенко та інші. Нігора Сачдева на початку зустрічі розповіла студентам про напрям діяльності їхньої організації і роботу з переселенцями та біженцями, яку здійснюють її колеги. Також йшлося про історичні підстави тих заходів, які ініціювала Організація об’єднаних націй у рамках міжнародної акції «16 днів активізму проти гендерно-обумовленого насильства». Вони проходять у період з 25 листопада по 10 грудня і охоплюють цілу низку визначних подій, які спрямовані на захист прав людини: Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками (25 листопада), Всесвітній день боротьби зі СНІДом (1 грудня), Міжнародний день волонтерів в ім'я економічного і соціального розвитку (5 грудня), Міжнародний день боротьби за скасування рабства (2 грудня), Міжнародний День захисту прав людини (10 грудня) тощо.
Головною причиною усіх негативних подій у суспільстві, які пов’язані із насильством, за висновками фахівців, є відсутність гендерної рівності і нерозуміння самого факту насильницьких дій проти особистості. Відтак є досить важливою і актуальною робота, яку проводять в Україні представники місії ООН. Вони працюють не тільки із переселенцями із зони АТО та учасниками подій на Сході України, а також ведуть просвітницьку діяльність серед молоді, зокрема – проволять зустрічі зі студентами вишів, аби сформувати у молодого покоління відповідно правильний погляд на проблеми гендеру.
Фахівці надали студентській аудиторії роз’яснення з приводу різниці між поняттями гендер (соціальна стать) та стать (поняття біології), показали необхідність введення цього поняття на законодавчому рівні, аби уникати прецедентів
насильства у суспільстві і, відповідно, формувати розуміння гендерної рівності (на побутовому рівні і у нормі права). Йшлося також про проблеми ратифікації в Україні Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульська конвенція). Привернули увагу студентів ЗНУ своєю актуальністю і соціальні відеоролики та антиреклама, які наочно і відверто демонструють моменти антигуманного ставлення до жінок і чоловіків. До речі, у рамках подолання стереотипів, лектори звернули увагу присутніх на той факт, що доволі розповсюдженим є і насильство над чоловіками, але виявити такі моменти досить складно, адже більшість представників сильного полу намагається це приховувати. Однак, у законодавчій нормі вказано перелік дій, які кваліфікуються як насильницькі і відповідно передбачено карні заходи. Про це треба пам’ятати усім представникам громадянського суспільства і вміти відстоювати власне право на гідне життя – без насильства.
Наприкінці зустрічі свій коментар надала запорізький фахівець із питань гендеру – Тетяна Голованова. Вона також закликала студентів приєднатися до заходів, що проводять Запорізька облдержадміністрація та Центр гендерної освіти ЗНУ – у рамках міжнародної та всеукраїнської акції «16 днів протидії гендерно-обумовленому насильству в Україні» (матеріали на офіційних сайтах). А представники місії ООН – запросили молодь взяти участь у конкурсі плакату «Насильство не завжди можна побачити». Переможців чекають цінні призи, умови дивіться за покликанням: http://unhcr.org.ua/uk/novini/novyny/1646-uvkb-oon-ogoloshue-konkurs-posteriv-konkurs-plakatu-nasilstvo-ne-zavzhdi-mozhna-pobachiti
Якщо Ви постраждали від насильства, не треба мовчати. Вам можуть допомоги:
Олена Хлистун
Більше фото дивіться тут: https://vk.com/album-3183283_239643642