Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На юридичному факультеті обговорили питання імплементації норм міжнародного права у вітчизняне законодавство

На юридичному факультеті обговорили питання імплементації норм міжнародного права у вітчизняне законодавство

На юридичному факультеті обговорили питання імплементації норм міжнародного права у вітчизняне законодавство
05.12.2016 10:23 Все Головні новини Факультети Юридичний Юрфак Круглий стіл

2 грудня на юридичному факультеті Запорізького національного університету було проведено засідання круглого столу «Імплементація норм міжнародного права у вітчизняне законодавство» за участі науковців, юристів та студентства.

Організатором заходу виступило керівництво юридичного факультету ЗНУ, а співорганізаторами представники Всеукраїнської громадської організації «Асоціація фахівців з адміністративного права», Центру німецького права Київського національного університету ім. Т.Шевченка та Національного юридичного університету ім. Я.Мудрого. Основна мета цього заходу – обмін досвідом та результатами юридичної практики в сфері міжнародного права із студентами, обговорення останніх нововведень в законодавстві.
З вступним словом до учасників звернулася декан юридичного факультету, доктор юридичних наук, професор Тетяна Коломоєць, яка зазначила, що актуальність обраної для засідання теми обумовлюється стрімкими процесами міжнародної інтеграції України та необхідністю визначення напрямів взаємовпливу та тенденцій розвитку українського права та права ЄС.
Під час засідання були розглянуті актуальні і проблемні питання імплементації адміністративного законодавства ЄС в національне законодавство нашої країни, а саме: імплементація норм, які регламентують публічне адміністрування, адміністративне судочинство, пов’язане з розвитком прав людини і відповідальності публічної адміністрації за вчинення відповідних адміністративних дій.
На заході також жваво обговорювались конкретні справи, які подані до розгляду в Європейський суд з прав людини.
Учасники заходу висловили думки щодо приведення до європейських стандартів питань регулювання публічної служби і державної служби у зв’язку з введенням в дію закону про державну службу, з яким пов’язане оновлення інституту державної служби.
До обговорення цих важливих питань долучився і представник Центру німецького права Київського національного університету ім. Я.Мудрого Роман Мельник, який звернув увагу на підвищення ролі дисциплінарної відповідальності державних службовців.
В свою чергу, науковець Національного юридичного університету ім. Я.Мудрого (кафедра адміністративного права) Дмитро Лученко зосередив увагу учасників засідання на основних пріоритетах забезпечення європейських стандартів щодо актів публічного адміністрування в нашій правовій системі. Ці та інші питання обговорення викликали жваве обговорення серед учасників круглого столу.
Також активну участь в засідання взяли представники Всеукраїнської громадської організації «Асоціація фахівців з адміністративного права», які сформулювали напрацювання та експертні обґрунтування у частині публічної служби та актів публічного адміністрування.
Учасники засідання також підкреслили особливе значення правової свідомості та активної громадської позиції для кожного громадянина, а особливо для молоді.
Під час проведення заходу активну дискусію викликали питання електронного декларування та відповідності вітчизняного законодавства реаліям та очікуванням в цьому питанні.
Важливими аспектами обговорень під час засідання були також рішення Європейського суду з прав людини як джерела кримінального права, їх врахування як при застосуванні норм чинного кримінального законодавства, так і в аспекті їх вдосконалення. Так, на думку завідувача кафедри кримінального права та правосуддя Олександра Дудорова, важливим в цьому сенсі є врахування міжнародно-правових зобов’язань і рекомендацій при вдосконаленні кримінальної відповідальності за корупційні злочини зокрема за незаконне збагачення, зловживання впливом на державних службовців. Крім того, були розглянуті питання вдосконалення законодавства України про спецконфіскацію в аспекті міжнародно-правових зобов’язань, а також євроінтеграційних процесів в українському законодавстві.
Обговорюючи ці проблемні питання всі учасники висловлювали своє бачення вирішення цих проблем та пропонували різні концептуальні підходи до їх розв’язання.
Підбиваючи підсумки засідання, декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць подякувала присутнім за участь у дискусії та пообіцяла організовувати подібні зустрічі і надалі.

Олена Переверзєва

Схожі новини