Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / ЗНУ долучився до обговорення теми гендерної освіти у МОН України

ЗНУ долучився до обговорення теми гендерної освіти у МОН України

ЗНУ долучився до обговорення теми гендерної освіти у МОН України
06.12.2016 11:19 Все Головні новини Факультети Соціальної педагогіки та психології Центр гендерної освіти Факультет СПП центр гендерної освіти МОН України круглий стіл

Керівник Центру гендерної освіти Запорізького національного університету Тетяна Голованова взяла участь у засідання круглого столу «Інституціоналізація гендерної освіти: перспективи та ризики», яке пройшло нещодавно у Києві. Організаторами заходу виступили: Міністерство освіти і науки України та МФО «Рівні можливості» за підтримки National Democratic Institute .

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час засідання зазначила, що «впровадження гендерного складника до вітчизняної системи освіти – це, у першу чергу, впровадження пошани до гідності кожної людини, відсутність у наших матеріалах та підручниках штампів про певні ролі, які нав’язуються школярам починаючи з раннього віку. Для нас важливо, щоб незважаючи на те, чи ти хлопчик, чи дівчинка, студент чи студентка, ставлення до тебе було однакове, а у системі освіти, вчитель чи вчителька, викладач чи викладачка мали однакові кар’єрні можливості. Зараз ми розпочали гендерну експертизу підручників і мушу вам сказати, що я задоволена нею, принаймні підручниками для 8 класів, які її пройшли”, - зауважила Лілія Гриневич.
Міністр наголосила, що головна проблема розвитку гендерної освіти в Україні – це недостатнє розуміння суспільством цієї тематики. Щоб це змінити, вузькі кола експертного середовища повинні виходити за межі зони власного комфорту та спілкуватися з оточуючим світом, переконувати загал та розказувати йому сенс своїх ідей. “Найбільш важливим у цій політиці є відкритість і залучення до неї нових людей. Тільки таким чином у суспільстві можна сформувати розуміння, що таке гендерна політика, що вона несе собою захист і повагу до гідності кожної людини незалежно від статі”, - наголосила Міністр освіти і науки України.
Ще один виклик , на думку Лілії Гриневич - залучити академічні спільноти до вирішення цих питань. В умовах автономії вищих навчальних закладів можливо створення спеціалізації «Гендерні студії», - підкреслила Міністр. Відповідальним за проведення круглого столу, а також збір фахових думок та ідей щодо імплементації гендерного складника до вітчизняної системи освіти, Лілія Гриневич визначила заступника Міністра – керівника апарату МОН України Романа Гребу.
Представник ЗНУ Тетяна Голованова також взяла участь у відповідній дискусії. Від Центру гендерної освіти ЗНУ вона внесла пропозицію щодо введення гендерної компетентності до складу загальних компетентностей.
За результатами круглого столу ухвалили резолюцію з наступними кроками для реалізації нашої спільної мети – впровадження гендерного складника у освітній процес, введення навчальних курсів гендерної тематики, уведення гендерної компетентності до переліку загальних компетентностей стандартів освіти.
Співголова фонду «Рівні можливості» Світлана Войцеховська підкреслила, що важливо пам’ятати «про затвердження та імплементацію Стратегії гендерної освіти», вона якраз проходить останні погодження у міністерствах та, можливо, до кінця року буде подана для затвердження Кабміном України.
За словами Тетяни Голованової подібні заходи є вкрай важливими для нашої держави, адже вони, у першу чергу, визначають засадничі пріоритети розвитку галузі, а також – надихають на нові звершення та професійні успіхи.

Факультет СПП

Схожі новини