Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У перспективах ЗНУ – відкриття навчальної лабораторії з новітнім обладнанням

У перспективах ЗНУ – відкриття навчальної лабораторії з новітнім обладнанням

У перспективах ЗНУ – відкриття навчальної лабораторії з новітнім обладнанням
10.12.2016 12:25 Все Головні новини Університет Науково-дослідна частина проектна діяльність

Восьмого грудня на базі Запорізького національного університету провели науково-практичний семінар на тему «Сучасна мікроскопія у лабораторіях гірничо-металургійних комплексів на базі обладнання виробника ‘’Leica Microsystem’’». У заході взяли участь як викладачі ЗНУ, так і представники провідних підприємств металургійної галузі регіону. Київське ВАТ «Хімлаборреактив», що спеціалізується на виготовлені комплексного обладнання для лабораторій, виступило ініціатором співпраці із університетом. У майбутньому планується підписання тристоронньої угоди щодо створення у ЗНУ навчальної лабораторії, на базі якої студентів та аспірантів навчали б користуватися передовим обладнанням для проведення експериментів.

На початку заходу до його учасників із привітанням звернувся проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, який наголосив, що лише у дієвій співпраці вищих навчальних закладів та підприємств можливий подальший плідний розвиток не лише нашої області, але й усієї держави. Він висловив сподівання, що цей захід стане першим серед низки інших важливих зустрічей. А також зазначив, що ВАТ «Хімлаборреактив» уже запропонувало у майбутньому створити на базі ЗНУ навчальну лабораторію, у якій із сучасним обладнанням навчалися б працювати не лише студенти та аспіранти, але й представники гірничо-металургійної галузі регіону. Крім того, сучасне обладнання стало б у нагоді викладачам університету при написанні наукових досліджень на рівні, необхідному для участі у міжнародних наукових програмах.
До думки про корисність для вишу такого формату проектної діяльності приєдналася начальник науково-дослідної частини Вікторія Меняйло. Вона подякувала представникам ВАТ «Хімлаборреактив» за виявлену ініціативу та запевнила, що університет завжди відкритий для нових пропозицій і змін. Також вона запевнила, що цей проект та перспективу співпраці у цьому напрямку із провідними виробництвами отримав підтримку у ректора ЗНУ Миколи Фролова.
Під час семінару його учасники дізналися, як за допомогою запропонованого до розгляду лабораторного обладнання можна контролювати якість продукції на всіх етапах її виробництва. Також для них провели практичний блок занять, під час якого вони навчилися користуватися новітньою продукцією фірми. Після завершення заходу усі його учасники отримали сертифікати, що засвідчили здобуті ними нові знання та вміння.
За словами керівника відділу продаж галузевої групи «Гірничо-металургійний комплекс. Машинобудування» Тетяни Риженко, такі-от виїзні семінари – це формат роботи їхнього підприємства. А ЗНУ як базу проведення чергового практичного заняття вони обрали за рекомендацією Юрія Бортніков, котрий поєднує роботу на «Дніпроспецсталі» із викладанням у виші. Він охарактеризував університет як динамічний та відкритий для вимог сьогодення.
Керівництво Запорізького національного зацікавилося можливістю у майбутньому відкрити навчальну лабораторію із новітнім обладнанням на базі університету. Адже це сприятиме підготовці сучасних висококваліфікованих фахівців, навчання яких – серед пріоритетів ЗНУ.
Фотогалерея: https://vk.com/album-3183283_239996921

Таміла Тарасенко

Схожі новини