Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулося засідання круглого столу «Співпраця Україна – НАТО у 2014-2016 рр.»

У ЗНУ відбулося засідання круглого столу «Співпраця Україна – НАТО у 2014-2016 рр.»

У ЗНУ відбулося засідання круглого столу «Співпраця Україна – НАТО у 2014-2016 рр.»
13.12.2016 17:26 Все Головні новини Співпраця «Україна – НАТО» круглий стіл

Сьогодні до ЗНУ завітали народний депутат України Ігор Артюшенко, директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД, радник міністра освіти і науки України Сергій Пархоменко та секретар депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Естонською Республікою, автор інформаційно-дискусійного інтернет-проекту NATO-QUEST Михайло Колібабчук. Вони провели засідання круглого столу з теми «Співпраця Україна – НАТО в 2014-2016 рр.: практичні аспекти, здобутки, перспективи», що здійснюється у рамках виконання Річної національної програми співпраці Україна – НАТО на 2016 р. та проходить за сприяння Центру інформації та документації НАТО в Україні.

Гостей зустрів ректор ЗНУ, народний депутат України Микола Фролов. Участь у засіданні круглого столу взяли: проректор з наукової роботи ЗНУ Геннадій Васильчук, начальник відділу міжнародних з’язків Наталя Костенко, заступники деканів факультетів з міжнародної діяльності та представники студентського активу університету. На початку зустрічі Геннадій Васильчук представив гостей і звернув увагу присутніх на той факт, що вони не вперше відвідують наш виш, а відтак розвиваються і вектори співробітництва університету по лінії «Україна – НАТО».
Цього разу відбувся інформаційно-просвітницький захід, під час якого Сергій Пархоменко виступив із доповіддю про «Співпрацю Україна – НАТО у контексті російської агресії» і розповів присутнім про напрямки співробітництва з Північноатлантичним Альянсом. Одним із них сьогодні є спільна протидія гібридній та інформаційній війні, що ведеться в Україні. Йшлося також про роботу п’яти трастових фондів, які діють у нашій країні за програмами НАТО: вони фінансують різного роду спільні проекти, у тому числі навчання військових, надають кошти на розвиток національної армії, реабілітацію військових, які повернулися із зони АТО, тощо. Наразі запускається шостий трастовий фонд, який буде спрямований на діяльність із розмінування територій та очищення від наслідків терористичних операцій. Фахівець наголосив, що усі ці кошти НАТО надає Україні як безоплатну допомогу. Доповідач також розповів присутнім про інформаційний аспект гібридної війни, що здійснюється зараз в Україні, методи маніпулювання свідомістю через ЗМІ, зокрема, через соціальні мережі. У зв’язку із цим наразі стоїть питання щодо розвитку правової бази в Україні, яка дозволить протистояти поширенню неправдивої інформації через медіа-простір і притягувати до відповідальності осіб, які надають неправдиву інформацію.
Присутні на зустрічі заступники деканів факультетів ЗНУ та студентські активісти поставили гостям кілька запитань і упродовж дискусії обмінялися думками та пропозиціями. Зокрема, йшлося про застосування технічних засобів, які можуть блокувати інформаційні канали агресора, стосовно надання якісних інформаційних послуг для населення. Були також обговорені переваги членства у НАТО та вимоги, які має виконати Україна, аби стати одним із членів цього Альянсу.
Насамкінець автор інтернет-проекту NATO-QUEST Михайло Колібабчук закликав присутніх довести інформацію до студентів факультетів ЗНУ щодо участі у проекті. Адже це не тільки цікавий інформаційний портал, який знайомить із життям і діяльністю Північноатлантичного Альянсу, а також дає змогу переможцям квесту відвідати штаб-квартиру НАТО у Брюсселі (Бельгія). Зокрема, серед шести переможців попередніх квестів двоє – представники ЗНУ.
Гості також підкреслили, що ЗНУ виступає осередком, де формується справді демократичне та європейське мислення. Проректор Геннадій Васильчук вніс пропозицію щодо створення (на грантовій основі) на базі ЗНУ спеціальних програм – для боротьби із кіберсепаратизмом.
Докладніше про співробітництво «Україна – НАТО» дивіться на сайті Місії України при НАТО (http://nato.mfa.gov.ua/ua ), для участі у проекті NATO-QUEST реєструйтеся за покликанням: http://www.natoquest.org/

Олена Хлистун

Схожі новини