Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ пройшло засідання Вченої ради

У ЗНУ пройшло засідання Вченої ради

У ЗНУ пройшло засідання Вченої ради
28.12.2016 11:24 Все Головні новини Вчена рада електронне забезпечення освітнього процесу спеціалізовані вчені ради

Вчора, двадцять сьомого грудня, у ЗНУ пройшло засідання Вченої ради, під час якого йшлося про стан і перспективи електронного забезпечення освітнього процесу, звіти про роботу спеціалізованих вчених рад університету, пропозиції щодо резерву на керівні посади університету, кадрові питання та інше.

На початку заходу ректор Запорізького національного університету, професор Микола Фролов вручив науковцям вишу Почесні грамоти Міністерства освіти і науки України. Зокрема, їх отримали Надія Богдановська, Володимир Бугай, Катерина Василина та Іван Колобердянко.
З приводу стану й перспектив електронного забезпечення освітнього процесу доповідав проректор з навчальної та науково-педагогічної роботи Олександр Гура, а щодо звітів про роботу спеціалізованих вчених рад університету – завідувач аспірантури й докторантури Запорізького національного університету Юрій Каганов.
У свою чергу, перший проректор Олександр Бондар озвучив пропозиції щодо резерву на керівні посади університету та питання порядку денного про обрання на вакантні посади: завідувача кафедри, доцента Андрія Кузнєцова та завідувачів кафедр, професорів Василя Гіржона й Андрія Сватьєва. Також Олександр Григорович доповів про визнання іноземного диплома про науковий ступінь викладача факультету СПП Лариси Спіциної. Вказані питання ректор ЗНУ Микола Фролов поставив на голосування, попередньо обравши лічильну комісію.
Згодом про рекомендацію до друку наукової та навчально-методичної літератури доповіли проректори Геннадій Васильчук та Олександр Гура, про затвердження Положення про вчену раду факультету іноземної філології – декан факультету іноземної філології Галина Морошкіна, а про затвердження «Положення про історичний факультет Запорізького національного університету» - декан історичного факультету Володимир Мільчев.
Ще одним важливим питанням порядку денного стала інформація про створення з 3 січня 2017 року у структурі науково-дослідної частини «Науково-консультаційного центру юридичної лінгвістики» (на базі юридичного та філологічного факультетів), про що учасників засідання проінформував проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук.
Про затвердження освітніх програм для набору в 2017 році абітурієнтів освітнього рівня «Бакалавр», галузі знань 07 «Управління та адміністрування» доповіла декан факультету менеджменту Ірина Шавкун. Вона відзначила, що з метою розширення потенційної цільової аудиторії, з урахуванням досвіду спілкування з абітурієнтами та їхніми батьками під час вступної кампанії попередніх років, з огляду на наявність подібної практики у вищих начальних закладах Запорізького та інших регіонів України, варто затвердити освітні програми для набору в 2017 році абітурієнтів освітнього рівня «Бакалавр», галузі знань 07 «Управління та адміністрування». Йдеться про спеціальність 073 «Менеджмент» (ліцензований обсяг 240 осіб): освітня програма «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» (ліцензований обсяг 120 осіб); освітня програма «Менеджмент організацій і адміністрування» (ліцензований обсяг 120 осіб); та спеціальність 076 «Підприємство, торгівля та біржова діяльність» (ліцензований обсяг 60 осіб): освітня програма «Підприємництво та комерційна логістика». До речі, впровадження підготовки з освітніх програм не передбачає збільшення навчального навантаження.
А ось про затвердження програм Кваліфікаційних екзаменів 2016-2017 н.р. та про затвердження голів екзаменаційних комісій на 2016-2017 н.р. –доповіла керівник навчального відділу ЗНУ Людмила Нестеренко.
Ще одне питання про внесення змін до складу редакційної колегії Збірника наукових праць «Вісник Запорізького національного університету. Економічні науки» та про затвердження Положення про наукові школи Запорізького національного університету доповів проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук.
Насамкінець ректор ЗНУ Микола Фролов озвучив підрахунки лічильної комісії, які підтвердили майже одноголосне позитивне ухвалення всіх озвучених питань, а також подякував усім учасникам зібрання за плідну роботу.
Під час наступного засідання Вченої ради заплановано обговорити підсумки наукової діяльності університету за 2016 рік, шляхи її подальшого розвитку і удосконалення – доповідач Геннадій Васильчук), а також співпрацю з навчальними закладами I-II рівня акредитації (доповідач – Юлія Паскевська). Про роль органів студентського самоврядування в освітньо-виховній роботі серед студентів університету доповідатиме голова студради ЗНУ Антон Назаренко.

Марія Канцелярист