Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ пройшла перша нарада керівників професійно-технічних навчальних закладів регіону

21.11.2007 14:21

На базі Запорізького національного університету за ініціативи його ректорату та за підтримки Міністерства освіти та науки вперше відбулася регіональна нарада керівників держтехпрофосвіти, вищих професійних училищ, технічних училищ та професійних ліцеїв міста Запоріжжя та Запорізької області.

Крім представників нашого ВНЗ та керівництва профтехучилищ області, у зустрічі побажали взяти участь голова відділу нормативного забезпечення профтехосвіти відповідного департаменту Міністерства освіти і науки Сергій Войчук, голова комітету профтехосвіти Олег Кулагін та директор науково-методичного центру профтехосвіти Запорізької області Віктор Львов.

Представивши учасників наради проректор з навчальної роботи Олександр Бондар перейшов до головного питання. Він наголосив, що мова йтиме про інтеграцію професійних училищ та ліцеїв до складу вищого навчального закладу як на договірному, так і на інституційному рівнях, адже майбутнє освіти – саме за такою співпрацею.

Сергій Войчук у своєму виступі висунув пропозицію про створення навчально-науково-виробничого комплексу, до складу якого увійшли б наш університет та професійні училища та ліцеї Запоріжжя й обласна громадська організація учнівського самоврядування та профспілкова організація викладачів профтехосвітних закладів. Сергій Михайлович розповів про правове забезпечення створення такого комплексу, який би дозволив реалізувати державну програму безперервної освіти чи «освіти протягом життя» та задовольняти потребу ринку праці в висококваліфікованих фахівцях. Також він підкреслив взаємовигідність такої співпраці як для професійних училищ, так і для ВНЗ: оскільки зараз у закладах профтехосвіти існує заочна та вечірня форма навчання, учні професійних училищ змогли б одночасно навчатися у ВНЗ, а студенти університету – паралельно із навчанням здобувати професію.

Цю тему розвинув у своєму виступі відповідальний голова приймальної комісії Віктор Ткаченко: в ЗНУ проліцензовано більше 100 місць заочної форми навчання за держзамовленням за гостродефіцитними для сучасного ринку праці спеціальностями. Крім того, у нашого університету вже є досвід співпраці із електротехнічним коледжем: його випускники, після складання академрізниці, можуть стати студентами відразу третього курсу. А створення такого комплексу дозволило б нам готувати за всіма необхідними державі кваліфікаціями: починаючи від кваліфікованих робітників та молодших спеціалістів і завершуючи тими, хто хоче вступати до аспірантури.

Декан факультету довузівської підготовки Ірина Бакаленко розглянула інші аспекти в яких би співпраця з нашим університетом виявилася б корисною для училищ. Так, вона наголосила на тому, що ЗНУ міг би здійснювати кадрову підготовку та перепідготовку закладів працівників профтехосвіти, науково-методичну допомогу викладачам завдяки великому потенціалу Наукової бібліотеки ЗНУ та відкриття у нашому ВНЗ електронної бібліотеки, що вміщуватиме не лише каталоги, а й повнотекстові файли, серед яких і наукові та методичні праці наших викладачів. Не менш корисною може виявитися таке співробітництво і при підготовці учнів закладів професійної освіти як до вступу до ВНЗ, так і до проходження такої важкої форми випускного контролю знань, як незалежне зовнішнє тестування. Підвищити свій освітній рівень із необхідних дисциплін майбутні абітурієнти зможуть, відвідуючи підготовчі курси при факультеті довузівської підготовки.

Голова комітету профтехосвіти Олег Кулагін та директор науково-методичного центру профтехосвіти Запорізької області Віктор Львов також висловилися за створення навчально-науково-виробничого комплексу на базі ЗНУ та профтехосвітніх закладів Запоріжжя, нагадавши, що в області вже позитивний досвід партнерства між закладами різних ланок освіти. Після нетривалого обговорення різних аспектів цього рішення, усі присутні проголосували за нього одноголосно. Планується, що наступного понеділка, при врахуванні рішень зборів трудових колективів – членів цього комплексу, буде створена та розпочне свою діяльність робоча група з реалізації цього проекту.

Таміла ТАРАСЕНКО