Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Життя «з Україною в серці»: Олександр Білоусенко розповів студентам про своє життя та нову книгу

Життя «з Україною в серці»: Олександр Білоусенко розповів студентам про своє життя та нову книгу

Життя «з Україною в серці»: Олександр Білоусенко розповів студентам про своє життя та нову книгу
21.02.2017 14:42 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет освітній процес зустріч презентація книги

Вчора, двадцятого лютого, в Запорізькому національному університеті відбулася презентація нової книги народного депутата України першого скликання, заслуженого економіста України, члена Національної спілки журналістів України Олександра Білоусенка «З Україною в серці» – збірки публіцистичних статей, присвячених актуальним проблемам національної самоідентифікації народу, пробудженню патріотичних почуттів, боротьбі за вживання української мови у всіх галузях життєдіяльності. Видатний громадський діяч, почесний доктор ЗНУ Олександр Федорович зустрівся із викладачами та студентами філологічного факультету. У їхній щирій розмові йшлося про сучасне та майбутнє українського народу, про місію, покладену на всіх патріотів, зокрема на молодь, що вирішила пов’язати своє життя із викладанням української мови та літератури в школах.

На початку заходу гостя університету привітали: проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, декан філологічного факультету Тамара Хом’як, завідувач кафедри українознавства Ольга Стадніченко, професор кафедри української літератури Віталій Шевченко.
Проректор з наукової роботи, вітаючи Олександра Білоусенка у стінах університету, зазначив, що це – непересічна подія для ЗНУ: візит такої відомої неординарної особистості, знайомство майбутніх філологів із важливими етапами його наукового, творчого, громадського життя, які знайшли відбиття в презентованій збірці.
Ольга Стадніченко у своєму виступі наголосила, що почесний гість університету доклав чимало зусиль задля розробки та впровадження у життя концепції розвитку української мови в Запорізькій області на 2016-2020 рр., впровадження її у всіх галузях життєдіяльності мешканців нашого міста. До речі, Олександр Білоусенко особливо відзначив важливість української мови як об’єднуючого та державотворчого фактора та висловив сподівання, що незабаром чиста, красива та багата українська мова лунатиме не лише в аудиторіях під час занять, але й у коридорах вищих навчальних закладів у позалекційний час.
Професор Віталій Шевченко нагадав присутнім, що нашому видатному земляку, який народився недалеко від Запоріжжя в Бердянському районі, нещодавно виповнилося 80 років. І в цьому поважному віці Олександр Білоусенко продовжує плідно працювати задля процвітання рідної землі, про що переконливо свідчить його нова книга.
У своєму виступі гість університету подякував присутнім за увагу до важливих проблем сучасності та розповів про ідею виникнення цієї книги та її головну мету – зберегти статті Олександра Федоровича, які свого часу були знаковими та сприяли відродженню та розбудові української незалежності.
Також він розповів присутнім на заході про своє походження, про історію свого роду та закликав студентів не бути байдужими до минулого своєї родини. Адже знання свого коріння – то важлива умова патріотизму.
Наприкінці зустрічі її учасники винагородили почесного гостя університету квітами та оваціями. Вони подякували Олександру Білоусенку за його непохитну громадянську позицію, активну діяльність на благо України та за те, що він знайшов час зустрітися зі студентською молоддю. У свою чергу, почесний гість подякував присутнім за небайдужість та закликав студентів пам’ятати, що саме від них багато у чому залежить майбутнє країни.

Таміла Тарасенко

Схожі новини