Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті ЗНУ провели «Мовні перегони»

На філологічному факультеті ЗНУ провели «Мовні перегони»

На філологічному факультеті ЗНУ провели «Мовні перегони»
21.02.2017 14:45 Все Головні новини Факультети Філологічний Брейн-ринг філфак

Сьогодні, двадцять першого лютого, на філологічному факультеті ЗНУ з нагоди Міжнародного дня рідної мови для студентів 1-3 курсу провели інтелектуальні змагання в форматі брейн-рингу «Мовні перегони». Організатором цього заходу виступили науково-педагогічні працівники кафедри української мови: доцент Лариса Бойко, старший викладач Оксана Меркулова, завідувач кафедри української мови, професор Петро Білоусенко. Також активну участь в організації брейн-рингу взяли представники студради факультету Олександра Баркова та Ганна Іванова. Модератором і ведучою інтелектуального змагання була студентка магістратури філологічного факультету Аліна Боєва.

За словами організаторів «Мовних перегонів», основна мета заходу – підвищити рівень володіння рідною мовою, нагадати про історію створення Міжнародного дня рідної мови та розвивати своє вміння критично мислити. Крім того, завдяки такому формату змагань, студенти філологічного факультету змогли продемонструвати свою широку мовознавчу ерудицію.
Розпочався захід хвилиною мовчання в пам’ять про жертв Майдану. Вітаючи учасників брейн-рингу, завідувач кафедри української мови, доктор філологічних наук, професор Петро Білоусенко нагадав історичні передумови виникнення Міжнародного дня рідної мови відзначив важливість і значимість збереження рідної мови для усіх націй.
Всі учасники змагань були розділені на дві команди по 6 чоловік: «Каменярі» та «Джиджалик» та ознайомлені з правилами гри брейн-ринг. Перший етап інтелектуального змагання складався з блоку мовознавчих запитань, які стосувались історичної граматики, діалектології, фразеології, фонології, етимології, орфоепії, семантики та інших важливих мовознавчих тем.
Гра тривала до 7 очок, за кожну правильну відповідь команда отримувала 1 бал, а на обговорення відповіді давалась 1 хвилина. Після основного блоку запитань учасники обох команд взяли участь у конкурсі «Бліц» ( за одну хвилину вони повинні були відповісти на максимальну кількість запитань). Так, рахунок гри після цього етапу змагання складав 6:5 на користь команди «Каменярі». Останнім був конкурс «Розминка», який і вирішив долю команд. Тож у підсумку переможницею з рахунком 7:5 стала команда «Каменярі».
Після завершення мовознавчого брейн-рингу учасники команд отримали наклейки з національним гербом, а переможці і переможені заохочувальні подарунки.
Фотогалерея: https://www.facebook.com/pg/univerzp/photos/?tab=album&album_id=1520571334638921

Олена Переверзєва

Схожі новини