Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ відбулися чергові збори керівного складу цивільного захисту вишу

У ЗНУ відбулися чергові збори керівного складу цивільного захисту вишу

У ЗНУ відбулися чергові збори керівного складу цивільного захисту вишу
22.02.2017 14:54 Все Головні новини Цивільний захист План цивільного захисту засідання

У своїй діяльності університет керується головними принципами цивільного захисту задля реалізації державної політики, спрямованої на гарантування безпеки та захисту населення та територій, матеріальних і культурних цінностей та довкілля від негативних наслідків надзвичайних ситуацій у мирний час та особливий період. Так, нещодавно на виконання Наказу ректора Запорізького національного університету Миколи Фролова №527 14.12.2017 р. «Про підсумки підготовки цивільного захисту університету у 2016 році та основні завдання на 2017 рік» відбулися збори керівного складу ЦЗ вищого навчального закладу.

На початку зібрання його головуючий, провідний фахівець штабу цивільного захисту університету Павло Коренков нагадав присутнім, що на сьогодні, у зв’язку з важкою ситуацією, що склалася в країні, на них покладена особлива відповідальність. Адже вони як відповідальні за цивільний захист на факультетах та у структурних підрозділах мають володіти потрібними знаннями і навичками. У разі виникнення надзвичайної ситуації їм потрібно бути спроможними захистити життя і здоров’я студентів, викладачів та співробітників університету.
У своєму виступі доповідач нагадав учасникам наради про основні завдання цивільного захисту та про нормативні документи, якими вони мають керуватися під час дій в повсякденному режимі, режимі підвищеної готовності, надзвичайних ситуаціях та після оголошення особливого режиму. Зокрема, він нагадав їм про порядок дій за сигналом «Увага всім!». Йшлося і про діяльність евакуаційної комісії університету та про структуру цивільного захисту у виші загалом.
Особливу увагу присутніх доповідач закцентував на підбитті підсумків діяльності ЦЗ в університеті за минулий рік, про які йдеться в Наказі ректора № 527. Так, він наголосив, що загалом завдання і план основних заходів із підготовки цивільного захисту в минулому році вважається виконаним.
Зокрема, присутнім на заході нагадали, що в університеті були повністю реалізовані плани підготовки та функціонального навчання керівного складу ЦЗ, його органів управління та сил цивільного захисту. Також в університетів реалізували низку важливих заходів, спрямованих на запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, забезпечення безпеки під час освітнього процесу та безпеки життєдіяльності в НС соціального характеру. Зокрема, уповноважені особи перевірили стан готовності підвальних та інших заглиблених приміщень до використання їх як укриттів та вживання заходів щодо забезпечення укриття працівників і студентів робочої зміни за потреби. Крім того, в університеті розробили Плани реагування на ймовірні незвичайні ситуації, уточнили документи Плану цивільного захисту на особливий період. А також – доопрацювали документи щодо організації та проведення оповіщення, евакуації, матеріально-технічного та медичного забезпечення заходів цивільного захисту.
Однак під час заходу згадувалось, що окремим підрозділам вишу необхідно виправити вияв ленів недоліки в роботі з організацією навчання працівників та особового складу формувань ЦЗ.
Також учасників заходу проінформували про нові завдання, які стоять перед ними у галузі цивільного захисту. Зокрема, йдеться про забезпечення безумовного виконання норм і правил техногенної і пожежної безпеки, вжиття дієвих заходів, спрямованих на недопущення виникнення аварійних ситуацій. Окремо наголосили на необхідності якісної підготовки та реалізації тематичних планів та навчання працівників і студентів із питань цивільного захисту, підготовка особистого складу формувань ЦЗ та евакуаційних органів до виконання завдань у разі виникнення потреби.
Крім того, у 2017 році перед університетом поставлені такі завдання: вжити практичні заходи щодо поліпшення матеріально-технічного забезпечення запланованих засобів захисту. А ще, необхідно підвищити готовності колективних укриттів до використання їх за призначенням. Важливим завданням є оновлення наочного інформаційного матеріалу з безпеки життєдіяльності, поводження та порядку дій при виявленні вибухонебезпечних предметів, оновлення матеріалів в куточках цивільного захисту тощо.
Наприкінці заходу всі його учасники отримали роздаткові матеріали: копії Наказу ректора ЗНУ № 527 та плани-конспекти лекцій із цивільного захисту для занять з ободовим складом факультетів і структурних підрозділів.

Схожі новини