Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ до свята Масляної відбулися студентські гуляння

У ЗНУ до свята Масляної відбулися студентські гуляння

У ЗНУ до свята Масляної відбулися студентські гуляння
23.02.2017 13:53 Все Головні новини Центр культури свято факультети коледжі Масляна ЗНУ

Сьогодні, двадцять третього лютого, в Запорізькому національному університеті в розпал Масляного тижня для студентів, співробітників та гостей було організоване святкування Масляної із конкурсами, піснями, танцями і хороводами і, звичайно, із млинцями.

В організації свята взяли участь співробітники центру культури ЗНУ, Економіко-правничого та Торгового коледжів, всіх факультетів вишу, кав’ярні «Тетянин День», кав’ярні-бару «Amsterdam» та інші.
На початку заходу привітав учасників свята голова Олександрівської районної державної адміністрації Валерій Мостовий. Він подякував організаторам за проведення цього свята і студентам, які взяли активну безпосередню участь в святкуванні проводів зими, побажавши, аби разом із початком весни в наше місто прийшов мир, процвітання і добробут.
Представники центру культури ЗНУ також від щирого серця привітали усіх зі святом Масляної та побажали весняного настрою, міцного здоров’я та мирного неба над головою. Своєю чергою, директор центру культури Юлія Янько зазначила, що це свято, яке відзначається в ЗНУ вже третій рік поспіль, проводиться з благодійною метою. Усі зібрані кошти студентами-волонтерами будуть спрямовані на благодійність, а саме: для лікування важкохворих студентів ЗНУ Катерини Маслій та Максима Каманова та для допомоги постраждалим мешканцям Авдіївки. Тож усіх небайдужих закликали долучитись до цієї доброї справи.
Гостей свята розважали ряджені скоморохи, які пригощали всіх охочих бубликами і цукерками. Також на площі між навчальними корпусами №№ 2 і 6, де традиційно і відбувається святкування «Масляної у ЗНУ», встановиил святкове опудало, символічний самовар, які радували око перехожих та учасників гулянь. Загалом, свято зібрало велику кількість студентів, представників ректорату, викладачів і співробітників ЗНУ та гостей, які вирішили долучитись до давньої та доброї традиції проводів зими. Крім того, учасники святкової програми мали змогу взяти участь у яскравих конкурсах (весільних, спортивних, розважальних), поворожити та почути весільні передбачення. Зокрема, вони могли спробувати свої сили у спортивному змаганні «Козаки-силачі» з піднімання гир і армреслінгу від найкращих спортсменів вишу. А ще, зробити безкоштовну чоловічу зачіску у майстрів перукарні «Cartel».
Також всі охочі долучились до святкового ярмарку за участі hand-made майстрів м. Запоріжжя – представників громадської організації «Запорізький Колорит». Майстри презентували різноманітні браслети, намиста та вироби із бісеру, магніти і сувенірну продукцію з українською та запорізькою символікою. Під час свята гості змогли сфотографуватись разом з мімами у 5 яскравих тематичних фотозонах ручної роботи. А ще, позмагатись у весільних конкурсах біля «Арки кохання» на найбільшу кількість поцілунків на обличчі коханої людини та перенесенні дівчат на руках, а також взяти участь в імпровізованій весільній церемонії з келихом шампанського та символічним свідоцтвом про шлюб.
Гостей свята веселими жартами розважали ведучі Юлія Чеборай (філологічний факультет) та Віктор Посунько (факультет журналістики). Також учасники свята змогли насолодитись виступами і творчими номерами студентів – учасників вокальної студії «Кантилена» Артура Конкіна, Дарини Шупранової, Поліни Товстокор, Христини Єфимової, представників хореографічної студії «D.A.L.S.» центру культури та хоровим виступом ансамблю «Червона калина».
Під час святкування Масляної – одного з найвеселіших і найулюбленіших свят, всі охочі мали можливість познайомитися з народними традиціями і звичаями проводів зими і кожного дня тижня Масляної. А ще випити духмяного і запашного чаю з бубликами та продукцію від кав’ярень-партнерів центру культури - пироги, солодощі і різноманітні смаколики та скуштувати млинці з різними начинками і різних кольорів: зелені із шпинатом, та червоні із буряком.
До речі, цього року в ЗНУ за участю студентських рад факультетів та вишу, а також коледжів та кав’ярень-партнерів був встановлений внутрішній рекорд університету за кількістю виготовлених та з’їдених млинців ( 4000 тисячі). Ними пригощали усіх гостей свята. Цей факт був засвідчений відповідним сертифікатом.
За словами самих учасників заходу, їх привабили не лише смачні млинці та пироги, якими частували кулінари з «Тетяниного дня» й Торгового коледжу, але й святкова програма. Вони охоче взяли учать у святі – і як глядачі, і які дегустатори млинців.
Під час свята грамотами за перемогу в конкурсі «Козаки силачі» був нагороджений «Наймогутніший козак ЗНУ» – Сергій Приступа, а також подяками були відзначені «Найкращі господарки ЗНУ» - студенти ЕПК, Торгового коледжу, факультету фізичного виховання, філологічного, біологічного факультету, факультету журналістики, соціальної педагогіки та психології, менеджменту та інших, які взяли участь у виготовлені млинців. На завершення заходу студенти разом із гостями – вихованцями ДНЗ № 130 «Казка» поводили святкові хороводи на честь чудового свята.

Олена Переверзєва

Схожі новини