
У ЗНУ у весняний період традиційно проходить низка консультаційних зустрічей студентів різних спеціальностей випускних курсів Економіко-правничого коледжу із представниками різних факультетів та фахівцями відбіркової комісії з прийому на старші курси. Наприкінці минулого тижня у рамках профорієнтаційних заходів, які проводить університет, відбулася зустріч студентів 4 курсу спеціальності «Видавнича справа та редагування» із представниками факультету журналістики.
Варто зазначити, що у структурі ЕПК діє Центр кар’єрної підтримки студентів та випускників, налагоджена взаємодія із деканатами факультетів (у коледжі здійснюється підготовка молодших фахівців за 10 спеціальностями), проводяться різного роду профорієнтаційні заходи. Зі студентами ЕПК та куратором групи Лілією Козак цього разу зустрілися заступник декана з навчальної роботи факультету журналістики Віктор Костюк, представник кафедри видавничої справи та редагування Галина Микитів та начальник загального відділу ЗНУ, консультант відбіркової комісії Вікторія Буличова.
Фахівці ЗНУ нагадали студентам коледжу, які незабаром отримають диплом молодшого спеціаліста, про можливість продовжити освіту у структурі університету, адже саме їм надається першочерговий пріоритет під час вступу на старші курси. Уже з 12 липня починається прийом документів для тих, хто бажає вступити на 2 або 3 курс бакалаврату. Умовами договору передбачено, що у разі вступу на профільну спеціальність і на денну форму навчання, випускники коледжу можуть бути зарахованими відразу на 3 курс, однак при перехресному вступі (на будь-яку іншу спеціальність) – на 2 курс, так само і за умов вступу на заочне відділення.
Завідувач економічним відділенням ЕПК і куратор випускної групи «Видавнича справа та редагування» Лілія Козак під час консультативної зустрічі зауважила, що у групі вже провели попереднє опитування і більшість випускників вже визначилися з приводу навчання на факультеті журналістики: майже половина з них бажають вступити на денне відділення, проте інші планують одночасно працювати і навчатися.
Про особливості вступу та навчання на факультеті журналістики, а також про специфіку освітніх рівнів бакалавра та магістра розповів студентам ЕПК доцент Віктор Костюк. Передусім випускник магістратури отримує можливість не тільки працювати за фахом, а й викладати у вищих навчальних закладах. Також він звернув увагу майбутніх вступників коледжу на специфіку організації навчання, дисципліни спеціалізації, проходження практики студентів спеціальностей «Журналістика», «Реклама і зв’язки з громадськістю», «Видавнича справа та редагування». Увагу присутніх також закцентували на тому, що дипломні роботи випускники факультету журналістики захищають на підставі особистого творчого доробку, який має бути напрацьований за час навчання на факультеті. Відтак студенти повинні пройти низку обов’язкових виробничих практик і отримати певний фаховий досвід та навички. Тож студенти-журналісти також мають право навчатися за індивідуальним графіком і працювати у період навчання. Базами практик для них виступають як ЗМІ Запорізького регіону, так і центральні національні телевізійні та радіоканали, інтернет та паперові засоби масової інформації, зокрема мовиться про радіо «Ера», газету «День», яка проводить літні школи для практикантів, тощо. А випускники факультету журналістики ЗНУ працюють сьогодні не лише в Україні, а й за кордоном. Віктор Костюк відповів на запитання студентів ЕПК, що були пов’язані зі вступом та навчанням на факультеті журналістики.
Вікторія Буличова звернула увагу учасників зібрання на формування пакету документів, необхідних для подання до відбіркової комісії, на складання академічної різниці та на вступні випробування, які мають пройти випускники коледжу. Зокрема, вона нагадала присутнім, що передбачається одне вступне випробування для тих, хто вступає на 3 курс за своїм фахом, або 2 (основний предмет та додатковий) – для тих, хто вступатиме за перехресним вступом на іншу спеціальність. Приємною звісткою для випускників ЕПК є і те, що умови оплати для них не змінюються, на відміну від інших вступників цього року, які будуть оплачувати навчання за новими тарифами. Також викладачі та представники відбіркової комісії порадили молоді коледжу одразу визначитися зі спеціальністю, на яку студенти будуть подавати заяву, адже це спростить для них усю процедуру вступу. Насамкінець фахівці відповіли на численні запитання учасників заходу.
Олена Хлистун