
У Запорізькому національному університеті нещодавно здійснили черговий важливий крок на шляху до активного залучення студентської молоді до успішної участі у конкурсах проектів. На базі вишу провели Форум із проектної діяльності студентів. Під час заходу чотири спікери поділилися своїм досвідом із написання та реалізації проектів із проектними менеджерами факультетів та всіма охочими студентами ЗНУ.
Організаторами заходу стали співробітники відділу проектної діяльності під керівництвом його начальника Наталії Коваленко. Неабияку зацікавленість у такому корисному для молоді заході, який провели в інтерактивно-захопливому форматі, виявили представники студентської ради ЗНУ.
На початку заходу його головуюча Наталія Коваленко привітала присутніх та наголосила на тому, що цим Форумом розпочинається діяльність Школи проектного менеджменту. Планується, що в її роботі зможуть взяти участь як менеджери з проектної діяльності з усіх факультетів вишу, так і всі студенти, зацікавлені в отриманні актуальних якісних знань із проектної діяльності, які можна відразу успішно реалізувати на практиці.
Крім того, Наталія Миколаївна зазначила, що отриману на Форумі інформацію можна успішно застосувати під час написання робітна конкурс молодіжних проектів «Запорізький вектор студентських ініціатив», організаторами якого виступають Запорізький національний університет, громадська організація «Запорізький вектор» і благодійний фонд «Фонд добрих справ». За умовами конкурсу остаточний термін подання проектів – 31 березня. Тож студенти ще мають трохи часу для того, аби взяти участь у змаганні та отримати кошти на реалізацію своїх суспільно значущих ідей. Нагадаємо, що переможців відзначать пам’ятними дипломами та грошовими винагородами у розмірі: за 1 місце – 10 тис грн.; за 2 місце – 7 тис грн.; за 3 місце – 5 тис грн.
Розпочався Форум виступом засновниці дебатного клубу ЗНУ «Talking Heads», голови Запорізького відділення дебатів Юлії Юргіної. Вона на конкретних прикладах висвітлила «Етапи підготовки проектів». Під час активного спілкування з аудиторією Юлія поетапно перерахувала, які саме кроки потрібно здійснити на шляху до успішної реалізації проекту. Вона розглянула найважливіші складники проекту, такі як формування проблемної ситуації, визначення ієрархії проблеми, визначення мети та візії, стратегії й тактики на шляху до втілення ідеї в життя. Також вона нагадала про необхідність на етапі планування створити кошторис проекту і визначитися, за якими критеріями необхідно підбирати членів команди, задіяних в реалізації задуму.
Наступним спікером заходу став проектний менеджер, переможець грантових конкурсів, організатор «University Talks» Артем Єременко. Він обрав для виступу тему: «Тренінг із написання проектів на конкурс ‘’Запорізький вектор студентських ініціатив’’». Артем детально розповів, як правильно заповнити форму учасника цього конкурсу. При цьому він надав слухачам кілька важливих порад щодо пошуку цільової аудиторії грантодавців, яких може зацікавити конкретний проект, вміння шукати джерела фінансування, необхідності правильно формувати мету проекту тощо. Разом із спікером студенти проаналізували основні джерела залучення коштів на реалізацію проекту, такі як гранти, інвестиції, кредити, спонсорські кошти та визначили переваги і недоліки кожного з них.Присутнім на заході сподобалася інформативність, а також гумористичний тон його виступу.
Також перед студентською аудиторією виступила голова проектного сектору студентської ради ЗНУ, організатор «UniversityTalks» та «Запоріжжя Говорить» Олена Чечко. Вона розглянула таку важливу тему, як «Фандрайзинг». У своєму виступі Олена закцентувала увагу слухачів на тому, що фандрайзинг є однією з основних складових проектної діяльності. Вона розповіла присутнім про механізми залучення коштів та основні джерела фінансування проектів.
Про «Рекламну кампанія проекту» розповіла учасникам заходу засновниця проектів «Лекторій ЗНУ» та «Школа першокурсників», голова навчального сектору студентської ради Марія Пересипко. Марія надала слухачам детальну інформацію щодо просування проекту та його реклами. Спікер розповіла присутнім про основні способи реклами, зокрема у соціальних інтернет-мережах, про методи просування, механізми охоплення широкої аудиторії. Свою доповідь Марія ілюструвала прикладами організації і проведення рекламної кампанії власних проектів, таких як «Лекторій ЗНУ» та «Школа першокурсників».
Усі виступи, які пролунали під час Форуму, викликали багато запитань та стали приводом для жвавого спілкування спікерів зі студентською аудиторією. Наприкінці заходу проектні менеджери та інші його учасники подякували організаторам і доповідачам за цікавий і з користю поведений час та визначили основні напрямки подальшого розвитку проектної діяльності і Школи проектного менеджменту.
Таміла Тарасенко