Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти зустрілися із правником та політичним діячем з Австрії Андреасом Гаусом

Студенти зустрілися із правником та політичним діячем з Австрії Андреасом Гаусом

Студенти зустрілися із правником та політичним діячем  з Австрії Андреасом Гаусом
25.04.2017 10:17 Все Головні новини Юридичний факультет Запорізьке відділення Центру німецького права КНУ ім Тараса Шевченка

Нещодавно в рамках роботи Запорізького відділення Центру німецького права КНУ ім. Тараса Шевченка, який діє на юридичному факультеті ЗНУ (голова: декан юридичного факультету Тетяна Коломоєць), відбулася зустріч із представником Австрії – паном Андреасом Гаусом. Студенти мали можливість дізнатися про окремі моменти політичного та культурного життя Австрії та поспілкуватися із гостем німецькою мовою. Координатором зустрічі виступив викладач кафедри викладання другої іноземної мови факультету іноземної філології Ігор Скляр.

Студенти юридичного факультету, зокрема Олег Пелипенко, який очолює студентський сектор Запорізького відділення Центру німецького права, вивчають німецьку мову професійного спрямування. Тож під час розмови із паном Андреасом Гаусом вони отримали чудову можливість поспілкуватися безпосередньо із носієм мови, а також дізнатися про деякі особливості німецької та австрійської культури і права. Йшлося про особливості освітнього процесу, державного устрою та права, окремі культурні моменти – у державах Австрії, Німеччини, України. Учасники заходу також порушили питання про особливості та різницю між німецькою й австрійською мовами. Сам гість, поліглот, знає і вільно володіє приблизно десятьма європейськими мовами, у тому числі – російською, а зараз почав вивчати ще й арабську. Тож учасникам зустрічі він надав кілька цінних порад щодо можливості швидко опанувати чужу мову.

Варто відзначити, що такі зустрічі студентів університету із представниками країн Євросоюзу надають можливість не тільки підвищити власний рівень володіння іноземними мовами, а й набути певних професійних компетентностей, що є важливим складником у реалізації концепції академічної мобільності у ЗНУ. Керівництво та студенти юридичного факультету вдячні організаторам зустрічі та гостю за чудову нагоду поспілкуватися. Загалом треба сказати, що подібні заходи стали вже традиційними у рамках роботи Центру, адже сприяють розвиткові міжнародного співробітництва та інтеграції української освіти у загальний європейський простір.

За словами Олега Пелипенка, такі візити є досить важливими для студентів юридичного факультету: вони стимулюють інтерес до опанування належним рівнем володіння іноземною мовою та підвищують рівень фахових знань. До речі, німецькомовні країни Європи мають можливість брати на стажування українських студентів. Адже для цього необхідні знання іноземної мови професійного спрямування, а також адміністративного, господарського та аграрного права цих країн. Цей момент є досить сильним стимулом у мотивації щодо вивчення іноземних мов, а також загалом більш ґрунтовного опанування різних галузей права в цілому і, зокрема, порівняльного вивчення правових норм країн Європи та України.

 

Олена Хлистун

Схожі новини