Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ прочитав курс лекцій професор Університету Магдебург-Стендаль

У ЗНУ прочитав курс лекцій професор Університету Магдебург-Стендаль

20.01.2008 15:06

У рамках Міжнародної навчальної програми «Сократ-Еразмус» «Європейський магістр з соціального включення» до Запорізького національного університету завітав професор Університету Магдебург-Стендаль (Магдебург, Німеччина) Вольфганг Бльомерс. Метою його візиту стало викладення модульного курсу «Етика та соціальна справедливість».

Це вже другий набір європейської магістратури, що функціонує на базі Центру бізнес-освіти ЗНУ. Нагадаємо, ще у 2004 році керівництвом нашого ВНЗ був підписаний договір, за яким 14 європейських університетів задля впровадження реальної мобільності викладачів та студентів на виконання положень Болонської конвенції освіти вирішило взяти участь у підготовці магістрів з соціального включення. Виконуючи положення цього проекту, група викладачів, у тому числі пан Бльомерс, переїздить з одного університету до іншого, начитуючи свої модульні курси. Письмові роботи, написані магістрами по закінченню модуля, під час якого використовуються новітні технології та інноваційні методи навчання, будуть направлені для перевірки у Німеччину, а оцінки вплинуть на загальну кількість кредитів, набраних магістрами під час навчання. По завершенню навчання їм буде видано документи міжнародного зразка, які дають право слухачам захищати наукові роботи на ступінь доктора філософії.

Професор Бльомерс є почесним професором нашого університету й бере активну участь у різноманітних наукових проектах ЗНУ з 1998 року. Нам вдалося поспілкуватися з Вольфгангом Бльомерсом з приводу особливостей вітчизняної освіти:

- Діяльність Запорізького національного університету підпорядкована лозунгу «Класична освіта за європейськими стандартами». Ви маєте великий досвід викладацької роботи як за кордоном, так і в нашій країні. Скажіть, будь ласка, чи, на Вашу думку, можлива на сьогодні в нашій країні освіта дійсно європейського рівня?

- Так, звичайно. Останнім часом у вашому суспільстві почалися незворотні процеси демократизації, що не могло не вплинути і на систему вищої освіти. Зокрема, цьому сприяє впровадження в українські вищі навчальні заклади Болонської системи освіти. Думаю, можна сказати, що освітній процес у ваших провідних ВНЗ відповідає європейським стандартам.

- Якщо порівняти наших студентів з їхніми однолітками з європейських країн, то в чому Ви вбачаєте різницю?

- Спочатку українські студенти поводяться трохи скуто, але під час роботи стає зрозуміло, що вони настроєні на здобуття нових знань і ладні докладати задля цього значних зусиль. З ними приємно працювати.

- Що б Ви побажали нашим студентам?

- Я хотів би побажати їм використовувати можливості сучасної вищої освіти «на повну» і, звісно, успіхів у всіх їхніх починаннях.

Таміла ТАРАСЕНКО, Дмитро ГАВЛОВСЬКИЙ