Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Курси практичного спрямування та тренінгові програми – серед пріоритетів післядипломної освіти в ЗНУ

Курси практичного спрямування та тренінгові програми – серед пріоритетів післядипломної освіти в ЗНУ

Курси практичного спрямування та тренінгові програми – серед пріоритетів післядипломної освіти в ЗНУ
13.06.2017 16:04 Все Головні новини Факультети Соціології та управління Центр післядипломної освіти факультет соціології та управління історичний факультет філологічний факультет сертифікаційні програми

Запорізький національний університет як провідний регіональний виш Запорізького краю щороку розширює спектр освітніх послуг. Зокрема, зростає кількість освітніх програм, що пропонуються абітурієнтам. У багатовекторному спрямуванні розгортаються й інші напрями діяльності вишу – відповідно до вимог сьогодення. Разом із цим актуалізується та модернізується діяльність його структурних підрозділів.

Так, співробітники Центру післядипломної освіти сьогодні спрямовують свої зусилля на забезпечення короткострокових освітніх курсів і тренінгів практичного спрямування. Такі форми роботи надають можливість фахівцям на базі певної вищої освіти здобути спеціальні навички та компетенції у рамках вузької спеціалізації.

Основним напрямом залишається перепідготовка вже дипломованих фахівців, підвищення кваліфікації кадрів та спеціалізація. Керівник Центру післядипломної освіти Ірина Львова постійно бере участь у профорієнтаційних зустрічах із робочими колективами підприємств та організацій Запорізької області. Вона розповідає учасникам зібрань про можливість отримати додаткову спеціальність або спеціалізацію на базі Запорізького національного університету.

На сьогодні виш пропонує різноманітні освітні послуги різної тривалості і спрямованості – загальної та спеціальної. Таким чином, представники підприємств можуть долучитися до реалізації концепції «освіти упродовж життя», здобути нову професію, підвищити свою кваліфікацію, або поглиби знання та навички з власного фаху.

Окрім того, на базі ЦПО ЗНУ нещодавно розпочалася робота з атестації осіб, які претендують на посаду працівника держслужби. Також сьогодні слухачам пропонують п’ять сертифікаційних програм із підготовки висококваліфікованих фахівців: «Переговорні комунікації та медіація», «Екскурсійна справа», «Архівація службової документації», «Підготовка декларантів та митних брокерів», «Заснування малого бізнесу».

Нові сертифікаційні програми Центру розроблені викладачами ЗНУ, це – короткотривалі курси. Як повідомила Ірина Вікторівна, останнім часом різні факультети створили і запропонували близько 10 новітніх програм освітніх курсів. Особливу зацікавленість слухачів викликають такі актуальні програми як розробка історичного факультету «Екскурсійна справа» (керівник: доцент кафедри новітньої історії України Тетяна Грушева) і факультету соціології та управління «Переговорні комунікації та медіація» (керівники: декан ФСУ Максим Лепський і старший викладач кафедри соціології Геннадій Корнієнко).

 Ідея запровадження курсу з переговорних комунікацій у ЗНУ була підтримана особисто ректором Миколою Фроловим та проректором з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександром Гурою. Атестації на знання державної мови для претендентів на посади державної служби, які здійснюються на базі Центру післядипломної освіти і вже отримали немало схвальних відгуків серед державних службовців, – також спільний проект представників ФСУ та філологічного факультету.

Днями, сьомого червня, у ЗНУ відбулося знакова подія – вручення сертифікатів слухачам першого в Україні випуску фахівців, підготовлених на базі Центру післядипломної освіти за сертифікаційною програмою «Переговорні комунікації та медіація». Одинадцять соціологів, випускників бакалаврату ФСУ цього року, – Яна Білик, Віталій Горбенко, Єлизавета Донець, Альона Дубинець, Самір Ісмаілов, Євгенія Крашевська, Світлана Романенко, Артем Федотов, Оксана Фощан, Анна Чех та Анастасія Шоломко – пройшли 120-годинний курс підготовки. Його викладали професор факультету соціології та управління Максим Лепський і старший викладач кафедри соціології Геннадій Корнієнко.

Своїми враженнями від прослуханого курсу поділилася його випускниця Євгенія Крашевська: «Завершився наш надзвичайно цікавий спецкурсі з переговорних комунікацій та медіації. Сказати, що було ‘’круто’’ – це майже нічого не сказати. Відтепер не зможу на світ дивитися як раніше – настільки суттєво змінилася моя світоглядна концепція. Дякую за це нашим викладачам. Ваш професіоналізм та самовіддача надихають!».

До речі, подібний курс викладатиметься і на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського». Про це йшлося під час прес-конференції, яка відбулася 6 червня в залі засідань Вченої ради НТУ КПІ, представники закладу повідомили: «Україна готуватиме спеціалістів з врегулювання конфліктів та медіації» (http://kpi.ua/2017-06-06 ).

Керівники ЗНУ та Центру післядипломної освіти вбачають неабияку перспективність у розвитку нового напрямку діяльності університету. Вже з вересня цього року планується розширити коло освітніх сертифікаційних програм і тренінгових курсів практичного спрямування. Зокрема, викладачі ФСУ планують поглибити освітні можливості курсу «Переговорні комунікації та медіація» за рахунок проведення тренінгів із переговорних комунікацій, медіації та врегулювання конфліктів тощо.

 

Олена Хлистун

 

 

 

Схожі новини