Університет Абітурієнту Навчання Наука Міжнародна
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Чергову атестацію на знання державної мови на базі ЗНУ пройшли 15 осіб

Чергову атестацію на знання державної мови на базі ЗНУ пройшли 15 осіб

21.06.2017 11:28 Все Головні новини ФСУ філологічний факультет Центр післядипломної освіти державна служба атестація

У ЗНУ на базі Центру післядипломної освіти за графіком тривають атестації осіб, які планують обіймати посаду працівника держслужби. Вчора, двадцятого червня, відбулася чергова атестаційна сесія, у якій взяли участь 15 осіб.

На базі Центру післядипломної освіти ЗНУ – відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 301 від 26.04.17 «Про організацію проведення атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою» – з початку поточного року пройшли вже чотири атестаційних сесії. До кінця цього року за планом має відбутися ще з десять таких атестаційних засідань, у яких можуть взяти участь усі охочі.

Чергова група претендентів успішно пройшла атестацію, склавши установлений процедурою двоетапний залік (письмовий блок: тестування і реферування; усний блок: ділова розмова, повідомлення-презентація на задану тему). Результати атестації учасникам сесії вже сьогодні повідомлять представники Центру післядипломної освіти. А незабаром (протягом встановлених законом 10 календарних днів) вони отримають й свої посвідчення, у яких зазначатиметься, що особа проходила атестацію в атестаційній комісії ЗНУ і що вона за результатами атестації вільно володіє державною мовою. Даний документ відкриває можливість для претендентів брати участь у конкурсному відборі на посади держслужби.

До складу атестаційної комісії входять висококваліфіковані фахівці університету: голова комісії – кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови Світлана Сабліна, секретар – керівник Центру післядипломної освіти Ірина Львова, члени комісії – кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови Лариса Бойко, кандидат філологічних наук, доцент кафедри українознавства Микола Стасик та кандидат філософських наук, доцент кафедри соціальної філософії та управління Ірина Цапліна.

За словами членів атестаційної комісії, учасники цієї сесії успішно склали залік і продемонстрували достатній або високий рівень володіння українською мовою та відповідними мовними компетенціями. Голова комісії Світлана Сабліна з цього приводу зауважує: «Серед учасників атестації цього разу були фахівці різних галузей – юристи, економісти, співробітники ветеренарної медичної служби тощо. Багато хто з них вже працює у державних структурах Запоріжжя та області, тож має досвід спілкування державною мовою». Під час атестаційної сесії представники ЗНУ також надали чимало цінних порад екзаменованим, які допоможуть їм вдосконалювати та відшліфовувати їхні знання та ораторські навички.

Наступна атестація згідно плану відбудеться 4 липня. Із графіком атестаційних сесій на 2017 рік та іншою корисною інформацією можна ознайомитися за покликанням: https://www.znu.edu.ua/3742.ukr.html. Щодо питань проходження атестації також звертайтеся за телефоном: 289-41-46 (Ірина Вікторівна Львова).

Олена Хлистун