Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Представники ЗНУ взяли участь в українсько-китайському Форумі ректорів

Представники ЗНУ взяли участь в українсько-китайському Форумі ректорів

Представники ЗНУ взяли участь  в українсько-китайському Форумі ректорів
26.06.2017 16:35 Все Головні новини

Днями на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбувся ІІ Форум ректорів українських і китайських університетів. Його організаторами стали співробітники Міністерства закордонних справ України за дієвої підтримки Міністерства освіти і науки України. У заході взяли участь 37 представників вищих навчальних закладів Китайської Народної Республіки та 26 ректорів українських вишів. Запорізький національний університет на Форумі представляли голова наглядової ради ЗНУ, професор Микола Фролов і проректор з науково-педагогічної роботи, куратор організації Школи Конфуція на базі вишу, професор Володимир Волков.

У рамках Форуму провели друге засідання українсько-китайської Підкомісії з питань співробітництва в галузі освіти Комісії зі співробітництва між Україною та Китайською Народною Республікою. Співголовами засідання стали Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та Міністр освіти КНР Чень Баошен.

Роботу заходу його організатори присвятили актуальним питанням розвитку двосторонніх відносин у галузі освіти між Україною та Китайською народною республікою. Також під час зібрання відбулося підбиття підсумків міжнародної співпраці в рамках міжнародної Угоди «Щодо розвитку українсько-китайського співробітництва в галузі освіти» за період з часу проведення першого Форуму в 2012 році. Під час зустрічі йшлося про те, що за п’ять років відбувся значний поступ у взаємовідносинах між двома державами. Особливо, на думку учасників заходу, помітний поступ – у галузі освіти і науки. Зокрема, зросла академічна мобільність студентів і викладачів, зміцнилася наукова співпраця між університетами КНР та України, розвинулося викладання української та китайської мов у країнах-партнерах. Заздалегідь представники ЗНУ надали конкретні пропозиції до Підкомісії з питань співробітництва в галузі освіти щодо заходів, які б сприяли інтенсифікації українсько-китайського співробітництва в період 2016-2018 рр.

Варто також відзначити, що під час засідання підкомісії йшлося про розробки спільних міжнародних проектів із різних науково-технічних програм, заснування нових центрів вивчення української мови в Китайській Народній Республіці й відкриття нових відділень Інституту Конфуція в Україні. У цьому контексті згадали запланований на вересень початок роботи Школи Конфуція на базі Запорізького національного університету. Крім того, учасники наради розглянули напрацювання спільних робочих груп із розробки навчально-методичних матеріалів для середніх шкіл із української та китайської мови та літератури (як іноземних).

Також під час заходу відбувся обмін інформацією щодо питань підвищення якості освіти. Зокрема, йшлося по реалізацію двосторонніх проектів у галузі фундаментальної науки та прикладних розробок. Присутні обговорили пріоритетні напрями науково-технічного розвитку, які представляють взаємний інтерес для обох країн.

Варто відзначити, що під час заходу Микола Фролов мав спілкування з Міністром освіти і науки України Лілією Гриневич і Міністром освіти КНР Чень Баошеном. Під час їхньої розмови йшлося про сприяння відкриття Школи Конфуція на базі ЗНУ, яка стане освітньо-культурологічним центром вивчення китайської мови і культури та розрахована на різновікові групи учнів – від школярів молодших класів до студентів і випускників вишів.

Обидва міністра схвально відгукнулися про цей міжнародний академічний проект. Вони висловили сподівання, що діяльність Школи Конфуція в ЗНУ сприятиме подальшому розвитку міжнародного співробітництва між обома країнами та найближчим часом трансформується в Інститут Конфуція.