Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / З 60-річчям вітаємо декана факультету фізичного виховання Миколу Малікова

З 60-річчям вітаємо декана факультету фізичного виховання Миколу Малікова

З 60-річчям вітаємо декана факультету фізичного виховання Миколу Малікова
04.07.2017 08:20 Все Головні новини Факультети Фізичного виховання

На початку липня святкує свій ювілейний день народження декан факультету фізичного виховання, доктор біологічних наук, професор кафедри медико-біологічних основ фізичної культури та спорту Микола Маліков. Запорізькому національному університетові він присвятив понад 30 років своєї сумлінної, творчої праці, адже розпочав тут свою діяльність вже у 1985.

Біологічну освіту Микола Васильович здобув на базі біологічного факультету Кемеровського державного університету, який закінчив з відзнакою у 1979 році. У 1983 захистив кандидатську дисертацію в Інституті фізіології і експериментальної патології арідної зони АН Туркменської РСР (м. Ашгабат), у 2003 – відбувся захист його докторської дисертації в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка. За час своєї плідної викладацької та наукової кар’єри Микола Васильович обіймав посади старшого викладача, доцента, професора. Вчене звання доцента кафедри фізіології і біохімії було присвоєно Миколі Малікову у 1988, а вже у 2004 він займає посаду професора кафедри фізичної реабілітації. Ще до цього, з 2000 року, він працює на посаді завідувача кафедри фізичної реабілітації, а з 2003 року – очолює факультет фізичного виховання ЗНУ.

Микола Маліков є відомим в Україні фахівцем у галузі нормальної, спортивної фізіології та фізичної реабілітації, створена ним наукова школа з проблем адаптації організму до різноманітних факторів зовнішнього середовища відома не тільки в Україні, а й за її межами. Під його керівництвом захищено 2 докторських і 19 кандидатських дисертацій. Він є членом експертної ради ДАК України, заступником голови спеціалізованої вченої ради Дніпропетровського державного інституту фізичної культури і спорту, головою Запорізького відділення Асоціації реабілітологів України та Товариства біофізиків України, членом редколегії фахових збірників «Вісник Запорізького національного університету. Біологічні науки», «Спортивний вісник Придніпров'я», «Український медичний альманах», головним редактором фахового збірника «Вісник Запорізького національного університету. Фізичне виховання і спорт». На рахунку науковця 311 публікацій, серед яких 7  монографій («Адаптивные возможности рабочих промышленных предприятий», «Современные проблемы адаптации», «Сучасні проблеми фізичної реабілітації», «Медико-біологічне забезпечення у спорті» та інші), 17 навчальних посібників під грифом МОН України («Функціональна діагностика у фізичному вихованні та спорті», «Фізіологія фізичних вправ у запитаннях та відповідях», «Фізіологія людини», «Основи фармакології», «Основи тренувального процесу у легкій атлетиці» тощо), 14 деклараційних патентів на винахід, 7 авторських свідоцтв.

У 2005 році Микола Маліков був обраний дійсним членом Міжнародної академії менеджменту в освіті та культурі, у 2009 – Академії вищої освіти України. У тому таки 2005 йому було присвоєно почесне звання «Відмінник освіти України», у 2007 – «Почесний працівник фізичної культури і спорту України», у 2011 – «Заслужений діяч науки і техніки України», у 2008 науковець був нагороджений медаллю «За розвиток Запорізького краю».

Для студентів ЗНУ Микола Васильович – не тільки викладач теоретичних курсів з «Фізіології людини», «Спортивної медицини», «Фізіології спорту», декан факультету, відомий науковець, він – старший друг і наставник, до якого можна звернутися за допомогою та порадою. А для факультетського колективу – шанований колега, товариш, який завжди зрозуміє і підтримає, завдяки якому вже багато років факультет стрімко розвивається, готує висококваліфіковані кадри для країни, а також – відомих спортсменів, чемпіонів, переможців олімпіад.

Колектив університету і факультету фізичного виховання бажають видатному науковцю, викладачу й педагогу довгих років і міцного здоров’я, творчих успіхів, нових звершень і досягнення поставленої мети, особистого щастя і родинного затишку!