Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті менеджменту відкрито нову спеціалізацію «Управління публічними закупівлями» (магістратура)

На факультеті менеджменту відкрито нову спеціалізацію «Управління публічними закупівлями» (магістратура)

На факультеті менеджменту відкрито нову спеціалізацію «Управління публічними закупівлями» (магістратура)
21.07.2017 10:02 Все Головні новини Факультети Менеджменту Факультет менеджменту Менеджмент організацій та адміністрування

На факультеті менеджменту за пропозицією Міністерства економічного розвитку і торгівлі України у 2017/2018 навчальному році розпочнеться підготовка магістрів за новою спеціалізацією «Управління публічними закупівлями» у рамках освітньо-професійної програми «Менеджмент організацій та адміністрування» спеціальності 073 «Менеджмент». ЗНУ – один із небагатьох вишів України, у якому будуть готувати фахівців з управління публічними закупівлями.

Галузь публічних закупівель суттєво змінилася за останній період і перейшла на новий сучасний рівень. Тим не менш, на шляху імплементації реформи публічних закупівель стоїть ще чимало завдань і викликів. Аби досягти успіху, держава, бізнес-спільнота та громадськість мають продовжувати докладати спільних конструктивних зусиль, в тому числі і у сфері професіоналізації закупівельної діяльності.

Сьогодні у системі навчання менеджменту переважає орієнтація на формування навичок з продажів, а теорії закупівель майже не приділяється уваги. Працівники, які займаються закупівельною діяльністю у публічному секторі часто не мають належної кваліфікації, що призводить до малоефективних заходів із закупівель. Оскільки бюджет публічних закупівель становить в середньому 300 млрд. грн. на рік, потенційно економічна вигода від реформи галузі може скласти десятки мільярдів гривень на рік. Відповідно правильно вибудована політика також призведе до зростання попиту на висококваліфікованих менеджерів із закупівельної діяльності.

Враховуючи перспективу розвитку, даний напрям підготовки - «Управління публічними закупівлями» - вперше започаткований у Запорізькому регіоні саме на базі ЗНУ. Навчальний процес у галузі публічних закупівель містить не лише такі складові як проведення процедур та забезпечення нормативно-правових аспектів, до цього додаються й формування знань та навичок із стратегічного планування і бізнес-логіки закупівельної діяльності. Для висвітлення і засвоєння практичної складової програми до освітнього процесу будуть залучатися також професійні консультанти-аналітики, які читатимуть гостьові лекції, відбуватимуться зустрічі з лідерами галузі.

Головною метою магістерської освітньої програми за спеціалізацією «Управління публічними закупівлями» є підготовка управлінських кадрів, що здатні системно та інноваційно мислити, приймати ефективні рішення, які володіють сучасними інструментами менеджменту та інформаційно-комунікаційними технологіями, виконуватимуть функції управління публічними закупівлями на високому професійному рівні.

Здобувачі вищої освіти спеціальності «Менеджмент» спеціалізації «Управління публічними закупівлями» упродовж терміну навчання отримають компетенції зі стратегічного планування та процесно-проектного управління закупівельною діяльністю, глибокі знання з нормативно-правових аспектів закупівельного процесу, ефективного управління якістю та ризиками, дослідження ринку і роботи з постачальниками, щодо забезпечення міжфункціонального співробітництва та ефективної комунікації. Під час навчання магістранти також оволодіють навичками прийняття рішень у галузі закупівель, визначатимуть технічні характеристики предмету закупівель, вмітимуть вести складні переговори, орієнтуватимуться у нормативно-правовій базі, що стосується закупівель, тощо.

Випускники спеціалізації «Управління публічними закупівлями» зможуть працювати в організаціях, установах, підприємствах, що здійснюють великий обсяг закупівель, керувати процесом закупівель, приймати стратегічно важливі рішення, виконувати функції уповноваженої особи для проведення процедур закупівель, бути категорійними менеджерами, представниками централізованих закупівельних організацій, займати посади керівників підприємств, департаментів або відділів закупівель, очолювати тендерні комітети тощо.

Усіх охочих, хто має освіту бакалавра або спеціаліста, запрошуємо на навчання за престижною та перспективною спеціальністю. Більш детальну інформацію можна переглянути на сайті кафедри підприємництва, менеджменту організацій та логістики: http://www.moil.in.ua/

 

Кафедра підприємництва, менеджменту організацій та логістики

 

 

 

Схожі новини