Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У Запорізькому національному пройшов дводенний семінар «Ефективне управління організацією у європейському освітньому просторі»

У Запорізькому національному пройшов дводенний семінар «Ефективне управління організацією у європейському освітньому просторі»

14.02.2008 15:09

12 та 13 лютого Центром бізнес-освіти ЗНУ було організовано серію тренінгів для представників середньої ланки базової освіти. Так, директори та завучі запорізьких шкіл могли прослухати курси із «Управлінської культури», «Стратегічного управління» та «Ефективного управління організацією».

Семінари-тренінги проводили викладачі Запорізького національного: декан факультету соціології та управління М. Лепський та доценти кафедри теорії та практики управління Г. Бойко і О. Приймак. Два дні тренінгу позначилися результативною та кропіткою роботою як з боку тренерів, так і з боку учасників. Слід зазначити, що подібні семінари завжди проходять у формі живої дискусії, що неодмінно забезпечує успішне запам’ятовування нової інформації, обмін досвідом та дає гарний результат.

Крім того, на гостей чекала зустріч із ректором Запорізького національного університету Сергієм Тимченком. Ректор привітав усіх присутніх та наголосив на тому, що такі зустрічі призначені, щоб можна було якнайкраще розібрати усі існуючі проблеми між середньою та вищою школами. І від успішності даної співпраці залежатиме майбутнє нашої молоді. Однією з найважливіших у бесіді стала тема зовнішнього тестування. Ректор окреслив ряд проблем, пов’язаних із даним нововведенням та ознайомив директорів шкіл із програмою, яку підготував університет, аби полегшити процес адаптування школярів до нової форми вступних випробувань. По-перше, було введено форму «альтернативного іспиту», яка зробить можливим розширення вибору спеціальностей для абітурієнтів. В університеті прагнули максимально пристосувати перелік іспитів до майбутніх професій. За тими напрямами, де це можливо одним із іспитів впровадили «іноземну мову», яка ще не включена до зовнішнього тестування. Таким чином, якщо школяру не вдалося успішно скласти тест з певних причин, він все одно матиме шанс вступити до вищого навчального закладу.

Також Сергій Михайлович ознайомив присутніх із життям університету, наголосивши на тому, що постійно збільшуються обсяги ліцензованого прийому як до бакалаврату, так і до магістратури. Ліцензуються нові спеціальності. Працюють підготовчі курси, на яких навчається 1370 абітурієнтів, вони вважаються наймасштабнішими у запорізькому регіоні. У рамках співпраці із школами в Запорізькому національному планується:

• цілковите переведення засідань Малої академії наук на базу нашого університету;

• стартування проекту «Молодий університет», який передбачає створення об’єднання обдарованої молоді, яка б збиралася по вихідних у ЗНУ для зустрічі із викладачами та студентами і працювала б у різних форматах.

• відкриття економіко-правничого коледжу ЗНУ.

Юлія ЧЕРНЕТА