Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Керівництво, викладачі та студенти висловлюють щире співчуття рідним і близьким Віталія Івановича Воловика

Керівництво, викладачі та студенти висловлюють щире співчуття рідним і близьким Віталія Івановича Воловика

Керівництво, викладачі та студенти висловлюють щире співчуття рідним і близьким Віталія Івановича Воловика
14.08.2017 11:12 Все Головні новини Університет Факультет соціології та управління некролог

Адміністрація Запорізького національного університету та колектив факультету соціології та управління висловлюють щире співчуття рідним та близьким із приводу смерті доктора філософських наук, професора, члена Наглядової ради Запорізького національного університету, члена Ради старійшин Запорізької обласної державної адміністрації, академіка Академії наук вищої школи України, заслуженого діяча науки і техніки України, члена Національної спілки журналістів України Віталія Івановича Воловика.

Перестало битися серце талановитого і чуйного педагога, видатного науковця, чия натхненна творча праця упродовж кількох десятиліть була присвячена процвітанню рідного для нього Запорізького національного університету та становленню й розвитку вітчизняної науки загалом. Ми пишаємося тим, що свого часу Віталій Іванович закінчив тоді ще Запорізький державний педагогічний інститут. А через роки, збагачений досвідом та знаннями, повернувся до університету вже мудрим наставником, який присвятив своє життя формуванню нової інтелектуальної еліти нашої країни.
Створення власної наукової школи, видання понад 200 публікацій, серед яких близько десяти підготовлених ним особисто монографій та п’ять колективних, авторитетна допомога молодим вченим, редагування авторитетних фахових видань – це далеко неповний перелік досягнень Віталія Івановича, лише частка його неоціненного внеску у виведення української науки на якісно новий рівень. Під його керівництвом захищено 17 кандидатських та 11 докторських дисертацій. Він упродовж багатьох років очолював редакцію науково-теоретичного щорічника Нижньої Наддніпрянщини «Культурологічний вісник», був членом редакційних колегій київських і запорізьких фахових видань із філософії.
Талановита людина талановита у всьому. При такій напруженій викладацькій, науковій, адміністративній праці він знаходив час і для творчості. Світ побачили дванадцять романів, заснованих на історичних подіях, у яких відбилися долі наших земляків у буремні роки минулого століття, та натхненні проникливі поетичні зірки.
Його праця науковця, педагога, суспільного діяча була гідно поцінована на загальноукраїнському рівні. Крім почесних звань заслуженого діяча науки і техніки України та академіка Академії наук вищої школи України, невтомна діяльність Віталія Івановича була відзначена орденами «Знак пошани», «За заслуги» ІІІ ступеня. Він – повний кавалер ордена «За заслуги перед Запорізьким краєм» та почесний житель Запорізької області.
Не стало людини, але залишиться світла пам’ять про колегу, друга, вчителя, відомого вченого. Залишилися його праці, ідеї, учні, а також – великий життєвий приклад для нас.
Пам’ять про видатного Педагога і наставника, мудру, доброзичливу та авторитетну Людину житиме вічно в серцях його колег, учнів і друзів.
Поховання відбудеться 16 серпня. Прощання триватиме з 9.30 до 10.30 за адресою: вул. Незалежної України, 55А (приміщення Театру юного глядача, колишнього Будинку культури будівельників). Громадська панахида відбудеться з 10.30 до 11.00 за цією ж адресою. Поховають Віталія Івановича на кладовищі Святого Миколая.

Схожі новини