Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Матеріально-технічна база університету готова до навчального року

Матеріально-технічна база університету готова до навчального року

Матеріально-технічна база університету готова до навчального року
30.08.2017 15:49 Все Головні новини Адміністративно-господарська частина Університет адміністративно-господарська частина ремонтні роботи благоустрій території комісія

Наприкінці серпня у ЗНУ провели контроль готовності матеріально-технічної бази вишу до початку нового навчального року. Комісія, до якої увійшли представники керівного складу університету та адміністративно-господарської частини, оглянула поверхи, аудиторії і технічні приміщення навчальних корпусів, у яких вже були здійснені ремонти і реконструкції, а також – територію студентського містечка. Окрім того, визначили необхідний обсяг господарських робіт на наступний рік.

Очолили господарську комісію голова наглядової ради ЗНУ Микола Фролов і в.о. ректора університету Олександр Бондар. До її складу увійшли також: проректор з адміністративно-господарської роботи Сергій Кушнір, головний інженер Валентин Моцак, старший виконроб, який керує роботою ремонтно-будівельної групи вишу, Віктор Харнов, начальник експлуатаційно-технічного відділу Анатолій Ілюхін та директор студмістечка Армен Мхітарян. Крім того, в роботі комісії взяли участь коменданти навчальних корпусів, декани факультетів, а також представники підрядної організації, яка зараз здійснює ремонтні роботи в ЗНУ. Вони ознайомилися із результатами проведеної у літній період співробітниками адміністративно-господарської частини діяльності та обговорили нагальні проблеми, які потребують подальшого вирішення.
Першочерговим завданням господарників університету у ці, останні перед початком нового навчального року, дні є підготовка територій студентського містечка до зустрічі студентів. Зараз здійснюється очищення від залишків будівельного бруду, впорядкування зелених зон, підготовка аудиторного фонду до навчального процесу.
На території навчальних корпусів та гуртожитків університету відбулася перевірка готовності до навчального року систем водопостачання та електромережі. Про готовність студмістечка до навчального року, а також про заплановану реконструкцію газонів і клумб на його території тощо доповів комендант Армен Мхітарян. Тривають роботи з відновлення покрівлі на даху спортивно-оздоровчого комплексу, які здійснюють представники підрядної організації. За результатами проведеного контролю, свої зауваження та пропозиції щодо покращення якості робіт внесли директор СОК ЗНУ Михайло Протас та представники АГЧ.
Окрім того,члени комісії ознайомилися із господарськими проблемами та побажаннями комендантів і керівників факультетів. Вони обговорили обсяг ремонтних робіт, необхідних для модернізації аудиторного фонду, створення комфортних умов для навчання студентів і роботи викладачів університету, що буде здійснюватися у наступний період. Зокрема, найближчим часом у навчальних корпусах №№ 1 та 5 планують облаштувати спеціальні аудиторії і встановити мультимедійне обладнання.На території головного корпусу університету також відбудуться планові ремонтні роботи у кількох приміщеннях розташованих тут структурних підрозділів вишу та математичного факультету.
На території навчального корпусу № 2 у попередній період був проведений значний обсяг ремонтно-будівельних робіт на всіх поверхах, продовжується поступова заміна вікон на металопластикові. Упродовж наступного навчального року тут планують встановити нові вікна у приміщеннях наукової бібліотеки університету, а також ще у кількох аудиторіях. Заплановано також модернізувати спеціалізований кабінет польської мови (ауд. 419), здійснити ремонт спортивної зали, замінити труби водопостачання та водовідведення у сантехнічних приміщеннях.
Завершуються ремонтні роботи на другому поверсі навчального корпусу № 3, де вже 1 вересня біологів університету зустрінуть затишні модернізовані навчальні приміщення, вони пройдуть гарним відреставрованим коридором, який освітлює ряд нових люстр. Тут залишилося відремонтувати приміщення лабораторій та хімічного складу, а також частину коридору біля деканату біологічного факультету. Це планують зробити найближчим часом. Уже здійснюється підготовка до ремонтних робіт у великому приміщенні аудиторії № 214, а біля корпусу на господарському дворі з початку вересня розпочнуться роботи з встановлення системи зовнішнього водовідведення. На літній період наступного року заплановані ремонти сходів у корпусі та приміщень на першому поверсі.
Певний обсяг робіт намічено здійснити в навчальному корпусі № 4, який потребує ремонту сходинок ганку, відновлення зовнішнього фарбового покриття будівлі, утеплення тощо.
Зараз працівники рембудгрупи завершують відновлення цокольної частини фасаду навчального корпусу №6, а підрядники – ремонтні роботи на третьому поверсі будівлі. Затишні, обладнані новими меблями аудиторії вже з вересня займатимуть студенти, які навчатимуться на факультеті соціології та управління а також у класах Школи Конфуція. У комп’ютернрму класі №213 (2 поверх) встановили нову техніку. А вже незабаром розпочнуться ремонтні роботи на четвертому і п’ятому поверхах корпусу, де вже здійснюється підготовка до заміни радіаторів і трубопроводів системи опалення. На літній період наступного року також заплановані роботи з реконструкції входу та сходинок до медичного пункту для студентів.
Зустрічаючись із деканами факультетів, які розташовані у навчальному корпусі № 5, представники комісії та адміністративно-господарської частини почули слова вдячності за здійснені у ряді приміщень ремонти, а також разом вони намітили обсяг робіт на наступний рік. Потребує ремонтів та модернізації низка аудиторій і кабінетів на різних поверхах – №№ 114, 202в, 325, 329, а також актова зала, внутрішні сходинки та стіни будівлі тощо. А в нещодавно відремонтованій аудиторії історичного факультету № 308 незабаром мають встановити мультимедійний проектор.
Планується також розширення господарського фонду університету за рахунок нового навчального корпусу, який переходить у розпорядження ЗНУ (пр. Соборний, 77): тут заплановано здійснити поетапні ремонти та реконструкції.
Обговорюючи господарську діяльність співробітників АГЧ у попередній період, проректор Сергій Кушнір підкреслив, що після модернізації систем опалення, встановлення нових радіаторів, заміни вікон, дверей, проведеного утеплення та інших заходів з енергозбереження у приміщеннях будівель університету відзначається значна економія коштів, які зазвичай витрачалися на оплату комунальних послуг. Зекономлені кошти будуть спрямовані на прискорення розвитку матеріально-технічних можливостей університету. При цьому, як зауважив голова наглядової ради ЗНУ Микола Фролов, для здійснення всього запланованого обсягу робіт необхідно збільшити склад ремонтно-будівельної групи АГЧ. Таку пропозицію надали представники комісії на опрацювання співробітникам адміністративно-господарської частини.
Загалом, за результатами здійсненої перевірки, представники комісії надали висновок щодо готовності аудиторій і матеріально-технічної бази вишу до початку навчального процесу. Співробітники АГЧ, факультетів університету, а також персонал студентського містечка зробили все від них залежне, аби створити комфортні умови для студентів та викладачів.

Олена Хлистун

Схожі новини