
Нещодавно в рамках проекту «Перехідне правосуддя та примирення в Україні» Школа права Українського католицького університету розпочала серію тематичних відкритих лекцій. Першим спікером проекту став міжнародний експерт із питань перехідного правосуддя Філіп Вінер. Серед учасників онлайн-конференції були і представники юридичного факультету Запорізького національного університету.
Оскільки гарне знання англійської мови в сучасному світі є необхідним складником успіху, студенти та викладачі юридичного факультету не лише постійно поглиблюють свої теоретичні знання іноземних мов. Вони також удосконалюють практичні мовні компетентності,беруть участь у різноманітних міжнародних академічних заходах. Зокрема, вони вирішили приєднатися до кола слухачів цієї лекції.
Філіп Вінер був прокурором міжнародного трибуналу в колишній Югославії (2001-2007), міжнародним суддею воєнної палати суду Боснії та Герцеговини (2008-2012), керівником юридичного департаменту надзвичайних палат у судах Камбоджі (із 2014 – по сьогоднішній час).
Зважаючи на те, що у східних регіонах України вже четвертий рік йде війна, студенти вітчизняних вишів, зокрема Запорізького національного університету цікавилися зарубіжним досвідом прийняття законодавчих актів з урахуванням конфліктних ситуацій в інших країнах. Пан Філіп розповів, у чому полягає особливість внесення змін до законодавства в умовах перехідного періоду та яким є іноземний досвід постконфліктного правового врегулювання.
Після завершення заходу студенти ЗНУ висловили вдячність декану юридичного факультету, професору Тетяні Коломоєць, за чиєї ініціативи представники вишу взяли участь у міжнародній лекції. На думку майбутніх правників, такі заходи сприяють всебічному розвитку їхніх професійних навичок та компетенцій.
Юридичний факультет