Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Викладачка факультету журналістики ЗНУ стала співавторкою онлайн-курсу з новинної грамотності

Викладачка факультету журналістики ЗНУ стала співавторкою онлайн-курсу з новинної грамотності

Викладачка факультету журналістики ЗНУ стала співавторкою онлайн-курсу з новинної грамотності
02.10.2017 15:43 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики онлайн-курс

Новий онлайн-курс, підготовлений експертами ГО «Детектор медіа», покликаний покращити медіаграмотніть українців в умовах інформаційного та воєнного конфлікту. Він є безкоштовним і має просвітницьку спрямованість.

Серед розробників посібника – старший викладач кафедри журналістики ЗНУ Наталія Виговська, співробітниця Інституту масової інформації (ІМІ) в Запорізькій області, авторка онлайн-видання «Детектор медіа». Над курсом, який називається «Новинна грамотність», також працювали Діана Дуцик, Маргарита Чорнокондратенко, Алла Федорина, Наталя Стеблина, Ірина Виртосу, Тарас Назарук, Зоя Красовська. Загальну редакцію здійснили Діана Дуцик і Дарія Тарадай. Посібник розроблено за підтримки Internews Network.

Виконавча директорка ГО «Детектор медіа», викладачка Могилянської школи журналістики Діана Дуцик зазначає: «Ідея створити такий курс виникла тому, що саме зараз ми перебуваємо у надскладному становищі, в нашій країні йде інформаційна війна. Ми розглядаємо медіаграмотність як ефективний інструмент протидії пропаганді, адже саме критичне сприйняття допомагає людям фільтрувати інформаційні потоки з медіа. Чому вирішили зробити курс саме з новинної грамотності? За результатами соціологічних опитувань приблизно 80% українців продовжують отримувати важливу суспільно-політичну інформацію з теленовин. Моніторинги «Детектора медіа» свідчать про падіння якості новин, зростання кількості маніпуляцій в періоди політичної активності. Тому ми вирішили розповісти широким колам громадськості, як створюються новини, показати «журналістську кухню» у процесі й роз’яснити, якими мають бути стандарти новин, і в який спосіб наші ЗМІ їх часто порушують».

Курс «Новинна грамотність» складається з 11 модулів, у яких розповідається про новинні технології, джерела та критерії перетворення подій на приводи для створення новин. Провідні медіаексперти надають пояснення щодо етапів творення новин, усталених професійних стандартів у цій галузі, а також стосовно етичних дилем, які постають перед журналістами-новинарями. Навчання для користувачів онлайн-курсу буде нескладним і цікавим, адже він містить велику кількість інфографіки й актуальні приклади з українських ЗМІ.

Крім того, користувачі дізнаються, яким чином ЗМІ здатні маніпулювати суспільною думкою через новини і як відрізнити замовний матеріал від інформаційного повідомлення, що таке мова ворожнечі і багато іншого. Окрему увагу експерти приділили українським медіавласникам та звернули увагу на небезпеку замовчування певних проблемних питань. Не оминули й тему соціальних мереж, які суттєво змінюють сприйняття тих, хто виступає їхньою аудиторією.

Автори курсу також сподіваються, що він буде цікавим і корисним як для студентів та викладачів факультетів журналістики, медіапедагогів, так і для всіх, кого цікавить тема медіакультури.

Розміщений онлайн-курс «Новинна грамотність» на сайті «Відеотека» за покликанням: http://video.detector.media/special-projects/novynna-gramotnist-i22

 

Інна Стащук, за інформацією сайту «Детектор медіа»

Схожі новини