Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Проектні менеджери вишу визначили обсяги роботи на рік та обговорили нагальні питання розвитку проектної діяльності

Проектні менеджери вишу визначили обсяги роботи на рік та обговорили нагальні питання розвитку проектної діяльності

Проектні менеджери вишу визначили обсяги роботи на рік та обговорили нагальні питання розвитку проектної діяльності
12.10.2017 09:39 Все Головні новини Факультети Менеджменту Університет проектна діяльність наукова бібліотека біологічний факультет засідання

Десятого жовтня, у ЗНУ відбулося друге в цьому навчальному році робоче засідання проектних менеджерів університету. Координатором заходу виступила начальник відділу проектної діяльності Наталія Коваленко.

Наталія Коваленко наголосила, що першочерговим завданням, визначеним керівництвом вишу та відділом проектної діяльності, у поточному році є розширення меж проектної діяльності та залучення до участі у цій роботі якомога більшого числа викладачів і студентів. З цією метою, поряд із планово-звітною формою, буде запроваджено нову форму організації проектної діяльності, яка передбачає постійний аналіз і відбір різноманітних міжнародних і вітчизняних грантових програм, ознайомлення із відібраними пропозиціями керівництва й викладачів саме тих факультетів, які можуть брати участь у цих програмах, та подальше формування і затвердження наказом складу робочої групи з написання проекту за обраним грантом, координатора проекту та термінів написання і подання проекту. Така форма організації проектної діяльності в ЗНУ сприятиме її активізації та зробить її більш ефективною і результативною.

Під час першого тематичного засідання свою доповідь підготувала проектний менеджер біологічного факультету Олена Бойка. У виступі на тему «Проблеми подання грантових заяв у природничих науках та можливі шляхи їх подолання» вона зазначила головні критерії відбору проектів у грантах природничого напряму, серед яких: сучасні ідеї та розробки; наявність відповідного обладнання; наявність фахівців, відомих за кордоном; наявність публікацій саме за темою проекту за останні 5 років; наявність закордонних установ-партнерів; наявність власних коштів для проведення частини досліджень. Олена Анатоліївна окреслила також головні проблеми на шляху отримання грантів та напрямки їх вирішення. Зокрема, це – обмежена кількість грантових пропозицій у порівнянні з гуманітарними науками, недостатній рівень володіння іноземними мовами, застаріле технічне обладнання та обмежена кількість устаткування для виконання досліджень. Одним із напрямків вирішення цього питання є співробітництво з Запорізьким державним медичним університетом та іншими українськими ВНЗ у проведення спільних досліджень.

Учасники також обговорили проект наукової бібліотеки ЗНУ «Оpen Space Library» (Відкритий простір бібліотеки) і визначили можливості залучення грантового фінансування.

Досвід роботи та напрацювання представників різних факультетів будуть обговорюватися під час наступних засідань.

 

Олена Хлистун

 

 

Схожі новини