Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ обговорили перспективи співпраці з освітянами і науковцями Грузії

У ЗНУ обговорили перспективи співпраці з освітянами і науковцями Грузії

У ЗНУ обговорили перспективи співпраці з освітянами і науковцями Грузії
13.10.2017 14:04 Все Головні новини Університет міжнародна діяльність візит історичний факультет факультет журналістики факультет соціології та управління

Дванадцятого жовтня у рамках проведення в ЗНУ Міжнародної науково-практичної конференції «Медіакультура та інформаційна безпека в Європі та світі: освіта, практика і методологія медіадосліджень» відбулася робоча зустріч проректора з наукової роботи Геннадія Васильчука та директора Кавказького інституту регіональної безпеки, асоційованого професора факультету соціальних наук Кавказького міжнародного університету (Тбілісі, Грузія) Олександра Русецького. Вони підбили підсумки результатів співпраці Запорізького національного університету із вищими навчальними закладами Грузії та визначили перспективи розвитку українсько-грузинського напрямку міжнародної діяльності університету.

На зустрічі ЗНУ також представляли декан факультету журналістики Віктор Костюк, доцент кафедри журналістики, ініціатор проведення міжнародної конференції Катерина Сірівньок-Долгарьова, доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Ольга Маклюк і в.о. начальника відділу міжнародних зв’язків Катерина Касьян.

На початку зустрічі Олександр Русецький відзначив, що в нього склалося позитивне враження від перебування в Запоріжжі та від співробітництва із Запорізьким національним університетом. Він відзначив, що у виші панує особлива академічна атмосфера, тут гарні викладачі й чудові активні студенти.

Він зазначив, що Кавказький міжнародний університет і Кавказький інститут регіональної безпеки вже мають дуже позитивний досвід співпраці з науковцями факультету соціології та управління ЗНУ, зокрема з його деканом Максимом Лепським та науковцями факультету.

Тепер, після участі в міжнародній конференції та спілкування з представниками факультету журналістики, Олександр Русецький висловив сподівання на плідну співпрацю з ними. Крім того, він зазначив, що грузинські освітяни зацікавлені у співробітництві з представниками історичного факультету, зокрема в археологічній галузі.

Своєю чергою, представники ЗНУ зазначили, що на них велике враження справила розповідь Олександра Русецького про інновації, запроваджені в системі освіти Грузії. Зокрема, як позитивний досвід, який варто було б використати при розвитку вітчизняної освіти, українські науковці відзначили велике значення, яке надають у грузинських вишах грантовій і проектній діяльності, університетське виробництво, план розвитку кар’єри та план самоосвіти, які складають і якими мають керуватися у своїх діях самі студенти тощо.

Ще одним важливим напрямком можливої співпраці присутні на заході назвали осмислення досвіду Грузії після вторгнення на її територію російських військ у 2008 році та використання його для України.

Серед можливих напрямів взаємодії учасники зустрічі відзначили спільну грантову діяльність, проведення міжнародних наукових й освітніх заходів, підвищення академічної мобільності студентів й викладачів, наприклад, організацію міжнародної літньої школи на о. Хортиці тощо.

Як наголосив проректор Геннадій Васильчук, оскільки в минулому вже була укладена угода про співпраця між ЗНУ та грузинськими вишами, зараз настав час для конкретних дій. Він запевнив Олександра Русецького, що вже за кілька тижнів науковці історичного факультету, ФСУ та факультету журналістики представлять конкретні напрацювання й пропозиції щодо подальшої спільної наукової діяльності, які незабаром будуть втілені у житті.

Він подякував почесному гостю університету, що той знайшов час завітати на конференцію до ЗНУ та поділитися досвідом грузинських вишів у галузі медіаосвіти з українськими колегами і студентами. Своєю чергою, Олександр Русецький запевнив, що отримав неабияке задоволення від перебування в ЗНУ. Він висловив впевненість у подальшому плідному співробітництві між університетом і вищими навчальними закладами Грузії.

 

Таміла Тарасенко

 

 

 

Схожі новини