Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Біологічний факультет ЗНУ відсвяткував своє 30-річчя

Біологічний факультет ЗНУ відсвяткував своє 30-річчя

Біологічний факультет ЗНУ відсвяткував своє 30-річчя
17.10.2017 13:31 Все Головні новини Факультети Біологічний Біологічний факультет свято культурно-масова робота ювілей

Колектив біологічного факультету на днях відсвяткував 30-річний ювілей від заснування цього, на сьогодні – одного з найбільших і найпотужніших структурних підрозділів Запорізького національного університету. На урочистості, що проходили в актовій залі біологічного корпусу, завітали представники ректорату ЗНУ, почесні гості з обласної та міської адміністрації, керівники інших структур університету, а також – студенти та випускники факультету.

Декан біологічного факультету Людмила Омельянчик на початку заходу подякувала всім гостям урочистого зібрання. Вона відзначила: «Приємне хвилювання охоплює в ту мить, коли збирається разом коло однодумців, аби підбити підсумки здійсненої за 30 років роботи і визначити напрямки діяльності на майбутнє!».

Декан також наголосила, що за цей час біологічний факультет випустив понад десять тисяч висококваліфікованих фахівців у галузях біології, екології та хімії, які працюють на підприємствах та організаціях як в Україні, так і за її межами, очолюють відділи та науково-дослідні структури тощо.

Окрім того, Людмила Олександрівна подякувала викладачам факультету, які виховали не одне покоління випускників і які розвивають вітчизняну біологічну науку, працюють на збереження здоров’я людей та над покращенням стану екології. Від імені усіх, хто зараз працює та навчається на біологічному факультеті, вона висловила слова вдячності на адресу тих, хто підтримує розвиток науки та освіти на факультеті – представникам Міністерства освіти і науки України, Запорізької обласної та районної адміністрацій, керівництву університету, завдяки зусиллям якого зроблені ремонти та модернізовані навчальні аудиторії, лабораторії, коридор на другому поверсі навчального корпусу № 3.

Студенти привітали квітами викладачів та ветеранів біологічного факультету. Хвилиною мовчання вшанували учасники зібрання тих, хто стояв у витоків розбудови цієї структури і кого вже немає серед живих. Крім того, вони поклали кошик з квітами до погруддя Кобзаря, що встановлене біля біологічного корпусу.

Першим серед гостей привітав ювілярів голова Наглядової ради ЗНУ Микола Фролов, який наголосив у своєму зверненні до молоді: «Ви зробили правильний вибір, вступивши на біологічний факультет. Адже тут триває навчання й наукова діяльність з актуальних для Запорізького регіону та усієї країни наукових напрямів. Його викладачі прагнуть до розвитку аграрного сектору, збереження природних ресурсів та навколишнього середовища. Тут працює потужний науково-викладацький колектив – 9 докторів наук, професорів, 44 кандидати наук, доценти, що є показником конкурентоспроможності університету. Керівництво вишу завжди підтримувало прогресивні ідеї університетських біологів й наділі це робитиме».

 Вагомим подарунком від керівництва вишу до ювілею факультету стали не тільки вже здійснені у будівлі біологічного навчального корпусу ремонти, а й заплановані тут подальші реконструкції аудиторного фонду, розвиток матеріально-технічної бази, що зможе забезпечити проведення актуальних досліджень для вирішення біологічних та екологічних проблем краю.

 Від імені ректорату Микола Олександрович вручив вітальний адрес декану факультету-ювіляру Людмилі Омельянчик та відмітив грамотами і преміями провідних викладачів і науковців факультету.

В.о. ректора університету Олександр Бондар приєднався до привітань учасників свята і запевнив, що 30-річчя – це лише початок шляху, який мають пройти представники біологічного факультету. Він наголосив, що цей структурний підрозділ є справжньою перлиною ЗНУ, а також щиро подякував його колективу за здійснювану його викладачами і співробітниками копітку щоденну працю. Адже біологи вирішують питання, які сьогодні є актуальними не лише для одного регіону або країни, вони є злободенними для існування усієї планети.

Від керівництва Запорізької обласної ради найщиріші вітання ювілярам передав заступник голови обласної ради Владислав Марченко. Він побажав освітянам наснаги, аби країна збагачувалася фахівцями високої кваліфікації. До того ж, він вручив почесні грамоти провідним викладачам факультету та його ветеранам – професорам Валентині Бовт і Віктору Ляху, доцентам Наталії Вороновій, Валерію Горбаню і Тамарі Панасенко. Серед іншого, почесний гість повідомив про рішення щодо спрямування коштів на спеціальні стипендії для талановитих й активних студентів біологічного факультету.

Привітали колектив біологів й інші гості – представники органів влади – секретар депутатської комісії з питань екології міської ради Ольга Ревчук, заступник голови районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району Наталія Бухтіярова, а також колеги – проректор з наукової роботи університету Геннадій Васильчук та проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Олександр Гура.

Усі вони побажали представникам біологічного факультету університету міцного здоров’я, натхнення та невпинного розвитку на шляху розбудови Запорізького краю та молодої Української держави. Наголосивши на важливості завдань, які виконуються ними, керівникам вишу, викладачам і науковцям вручили грамоти і подяки від Запорізької облдержадміністрації та окремо від Управління освіти і науки ЗОДА, Запорізької обласної ради, виконавчого комітету Запорізької міської ради та районної адміністрації по Олександрівському району, ректорату ЗНУ. Окремо відзнаки Відмінник освіти були удостоєні професори Олександр Фролов та Олександр Рильський.

Представники ще молодого підрозділу, який стрімко розвивається, натомість запевнили гостей свята та представників керівних структур міста й області, що і надалі готові до активної роботи з виконання державних завдань та задля розвитку Запорізького регіону.

До найщиріших побажань успіхів та невпинного зростання приєдналися й колеги – представники керівництва інших структурних підрозділів університету – декани економічного факультету Алла Череп та факультету іноземної філології Галина Морошкіна, заступник декана з виховної роботи факультету журналістики Наталія Тяпкіна. Вони відзначили тісні зв’язки біології та інших наукових напрямів – економіки, іноземних мов тощо, які відкривають можливість для плідної взаємодії та практичної реалізації здобутих результатів, наголосили на необхідності розвитку міжпредметних зв’язків для вирішення спільних завдань, а також подарували квіти декану Людмилі Омельянчик.

Продовжився святковий захід концертною програмою, яку підготували студенти і викладачі факультету, його випускники та школярі Запорізького колегіуму «Елінт». Із вокальними, віршованими та хореографічними привітаннями виступили доценти Наталія Воронова, Максим Малько, Наталя Лебедєва, професор Валерій Домніч, асистент Вікторія Яранцева, студенти факультету Семра Токобаєва, Кристина Ломенко і багато інших. Згадали також головні віхи становлення структурних підрозділів біологічного факультету, які вже стали його історією.  

У рамках урочистостей відбулося й нагородження переможців конкурсів «Кращий знавець» із різних біологічних напрямів, які протягом попереднього тижня проводилися на факультеті. Переможцями фотоконкурсу «Світ через об’єктив» стали: 1 місце – студентка 1 курсу Аліна Свириденко, 2 місце – студентка 1 курсу Ольга Кирпичова, 3місце – студент 3 курсу Іван Д’яков. За результатами онлайн-голосування у соцмережах також були обрані призери конкурсу «Міс та містер біологічного факультету», ними стали: Ірина Крамар і Костянтин Гордієнко.

Насамкінець Людмила Омельянчик розрізала іменинний торт і пригостила усіх гостей та учасників цієї урочистої церемонії.

 

Олена Хлистун

 

 

 

 

Схожі новини