Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / У ЗНУ розпочинає роботу Школа Конфуція

У ЗНУ розпочинає роботу Школа Конфуція

У ЗНУ розпочинає роботу Школа Конфуція
19.10.2017 14:59 Все Головні новини Школа Конфуція Міжнародна діяльність Школа Конфуція організаційні збори

Вісімнадцятого жовтня в Запорізькому національному університеті відбулися організаційні збори учасників україно-китайського проекту «Школа Конфуція». Нагадаємо, що це – важливий напрямок міжнародної діяльності вишу. Відкриття Школи Конфуція на базі університету – це результат укладання весною цього року договору про співпрацю між вишами головою Наглядової ради ЗНУ, професором Миколою Фроловим із ректором Анхойського педагогічного університету (м. Уху, провінція Анхой, Китай) Ван Лунем терміном на 5 років із подальшою пролонгацією.

Директором «Школи Конфуція» у Запоріжжі призначили проректора з науково-педагогічної роботи ЗНУ Володимира Волкова, а його заступницею – доцента кафедри німецької філології факультету іноземної філології Ольгу Тупахіну. Аби надати роботі цього структурного підрозділу максимальної ефективності, представники ЗНУ доклали чимало зусиль. Вони вивчали досвід інших підрозділів Інституту Конфуція, що діють в нашій державі, плідно співпрацюють із Посольством Китайської Народної Республіки в Україні, намагаються максимально широко залучати мешканців м. Запоріжжя й області, які зацікавлені у вивченні китайської мови та культури тощо. До речі, на сьогодні для участі у цих заняттях вже зареєструвалися 95 осіб.

Своєю чергою, китайська сторона подбала про те, аби у Школі Конфуція викладали високопрофесійні науковці, які мають досвід спілкування з іноземною аудиторією. Про це йшлося на організаційних зборах Школи, які зібрали разом усіх, хто виявив бажання максимально ефективно вивчати китайську мову на базі ЗНУ.

Із присутніми на заході познайомилися декан факультету російської філології Анхойського педагогічного університету Ген Ліпін, яка має більш ніж 20-річний викладацький досвід, та заступник головного представника інвестиційної компанії «Тянь Цзяо» Го Сяотін. Вони розповіли про досвід співпраці китайських освітян із представниками українських вишів й окреслили перспективи, які відкриваються перед студентами Школи Конфуція.

Крім того, під час засідання його учасники вирішили низку організаційних питань. Оскільки навчання у «Школа Конфуція» надає школярам, студентам і всім охочим можливість отримати базове знання китайської мови, слухачів мовних курсів розподілили за групами за віковим принципом. На разі організатори Школи Конфуція обрали такі критерії поділу: від 7 до 14 років, від 14 до 17, від 17 і більше років.

Перші групові заняття розпочнуться вже у цю суботу, 21 жовтня, а загальне навчання – у понеділок, 23 жовтня.

Варто відзначити, що навчальне навантаження на місяць становитиме 24 години. На слухачів курсів очікують захопливі лекції та практичні заняття, під час яких будуть широко застосовуватись пізнавальні методико-дидактичні матеріали, надані китайською стороною. Контроль за отриманими знаннями відбуватиметься у вигляді тестів.

Ті учні Школи Конфуція, котрі досягнуть значних академічних успіхів, матимуть змогу продовжити навчання вже у китайському вищому навчальному закладі. Ці перспективи будуть визначатися за результатами контрольних тестів.

Варто відзначити, що можливість вивчення китайської мови привабила багатьох викладачів і студентів ЗНУ – представників факультету іноземної філології, факультетів журналістики й біологічного тощо. Це, на думку проректора Володимира Волкова, свідчить про успішну реалізацію у виші Концепції вивчення іноземних мов, зростання академічної мобільності викладачів і студентів, а також – про вмотивованості молоді вишу, яка завчасно дбає про свою конкурентоспроможність на ринку праці.

Цей міжнародний проект розрахований на один рік. У планах його адміністрації ЗНУ після цього відкрити на базі вишу «Інститут Конфуція» – структуру, що навчає студентів більш високому рівню китайської мови.

Як зазначив під час зборів Володимир Волков, керівництво ЗНУ планує і надалі плідно та взаємовигідно співпрацювати з університетами Китайської Народної Республіки. Зокрема, у найближчому майбутньому у виші на базі факультету іноземної філології планують відкрити нову спеціальність для тих, хто прагне вивчати китайську мову на професійному рівні.

 

Таміла Тарасенко,

Маргарита Безбородова

 

Схожі новини