Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На факультеті журналістики презентували монографію з міждисциплінарних досліджень медіа культури

На факультеті журналістики презентували монографію з міждисциплінарних досліджень медіа культури

На факультеті журналістики презентували монографію з міждисциплінарних досліджень медіа культури
20.10.2017 08:49 Все Головні новини Факультети Журналістики Факультет журналістики міжнародна діяльність наукова діяльність грантова діяльність міжнародна науково-практична конференція

Одним із важливих підсумків роботи учасників Міжнародної науково-практичної конференції «Медіакультура та інформаційна безпека в Європі та світі: освіта, практика і методологія медіадосліджень» стала презентація  колективної монографії «Медіакультура в контексті міждисциплінарних досліджень». Під час представлення наукової праці її автори – учасники Інтенсивного тренінгового інституту з методології медіадосліджень – спільного проекту Запорізького національного університету і Міжнародної ради досліджень і обмінів (IREX) – поділилися своїм досвідом міждисциплінарної роботи в актуальній для сучасного наукового загалу галузі.

На початку заходу доцент кафедри журналістики ЗНУ Катерина Сіріньок-Долгарьова – ініціатори та ідейний натхненних організації тренінгового інституту – наголосила, що ця монографія – результат напруженої більш ніж піврічної роботи усіх учасників. Більш ніж півроку науковці – викладачі й аспіранти провідних вітчизняних вишів разом опановували новітні методологічні методи. На думку всіх присутніх на презентації, це – необхідна умова для сучасних вчених, адже при стрімкому розвитку науки класичний науковий інструментарій уже застарів.

Зокрема, ЗНУ під час роботи тренінгового інституту представляли науковці факультету журналістики, соціології та управління й історичного. Дехто з них, наприклад, декан ФСУ, професор Максим Лепський, доцент кафедри соціології того ж факультету, кандидат філософських наук Ігор Кудінов, професор, завідувач кафедри теорії комунікацій, реклами і зв’язків із громадськістю Олена Семенець і доцент кафедри журналістики, докторант Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Павло Мірошниченко, були не лише слухачами тренінгів, але й спробували себе в ролі  лекторів.

Вони, а також учасники тренінгів та члени авторського колективу монографії з інших вишів України, оцінили спільну роботу як дуже якісну й продуктивну, таку, що надихає на подальше самовдосконалення та виводить вітчизняну науку на якісно новий рівень. Також пролунала пропозиція на основі монографії створити підручник для студентів вищих навчальних закладів. На сьогодні, коли при підготовці докторів філософії (PhD) слухачам аспірантури їм викладають основи методології наукових досліджень, такий навчальний посібник був би особливо актуальним.

Також багато хто з учасників презентації висловив сподівання, що монографія та окремі її розділи, які писали фахівці із журналістики, політології, соціології тощо, стануть основою для подальших наукових досліджень.

Присутній на заході почесний гість – директор Кавказького інституту регіональної безпеки, асоційований професор Кавказького міжнародного університету (Тбілісі, Грузія) Олександр Русецький висловив своє захоплення цим проектом. Він зазначив. що жалкує з приводу того, що не мав змоги приєднатися до нього раніше, адже, на його думку, питаня методології досліджень актуальне і для грузинської науки.

Також під час заходу всім учасникам Інтенсивного тренінгового інституту з методології медіа досліджень вручили сертифікати, що засвідчують підвищення їхньої професійної кваліфікації. Фахівець відділу освіти Міжнародної ради досліджень і обмінів IREX (Вашингтон, США) Стенлі Курріер під час церемонії вручення подякував науковцям за їх активну життєву позицію та прагнення вдосконалюватися й побажав їм подальших здобутків на науковій ниві.

Учасники тренінгів висловили слова подяки Катерині Сіпріньок-Долгарьовій за блискуче реалізований творчий і дуже актуальний на сьогодні задум. Сама ж ініціатор проведення занять інтенсивного тренінгового інституту подякувала всім його учасникам, завдяки дієвій допомозі яких цей міжнародний проект був успішно реалізованим.

 

Таміла Тарасенко

 

 

 

 

Схожі новини