Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / Студенти ЗНУ разом зі школярами взяли участь в патріотичному заході “Козацькому роду нема переводу”

Студенти ЗНУ разом зі школярами взяли участь в патріотичному заході “Козацькому роду нема переводу”

Студенти ЗНУ разом зі школярами взяли участь в патріотичному заході  “Козацькому роду нема переводу”
20.10.2017 10:49 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет освітній процес профорієнтаційна діяльність патріотичне виховання

Напередодні Дня захисника України, який водночас є Днем запорізького козацтва і Днем Покрови Пресвятої Богородиці, третьокурсники філологічного факультету Запорізького національного університету під керівництвом куратора Ірини Бакаленко провели профорієнтаційну акцію. Вони уже традиційно завітали у гості до учнів 3-Б класу Запорізької загальноосвітньої школи № 97 (класний керівник – Юлія Шпак). Разом із школярами студенти взяли участь у проведенні урочистого заходу “Козацькому роду нема переводу”.

Студентки: Юлія Браженко, Тетяна Зибенкова, Єлизавета Кучеренко, Світлана Никифорова та Тетяна Шатова підготували розповіді про цікаві легенди про славне минуле козаків та мультимедійну презентацію про історію виникнення та значення свят, що допомогли учням поринути у глибини вікової історії нашої країни: часи перемог славного українського козацтва та вшанування Покрови як покровительки українського війська, грізні роки ІІ Світової війни та складні часи сьогодення.

Класний керівник Юлії Шпак доповнила розповіді студентів цікавою інформацією про свято Покрови, українське козацтво та сучасне свято захисника України. Вона, зокрема зазначила: «Ми з вами живемо на цій славній землі і повинні знати про славні подвиги своїх запорожців, а також про наших земляків воїнів-захисників АТО, які і сьогодні продовжують героїчну сторінку нашої історії, захищаючи наші кордони від ворогів».

Продовжилось свято конкурсами та вікториною «Чи знаєш ти історію українського козацтва та рідного краю». Відповіді на питання вікторини допомогли школярам вирішити кросворд та визначити його ключове слово «Олександрівськ» – стару назву м. Запоріжжя.

Підсумком свята стало написання школярами побажань миру, злагоди та добробуту Україні на паперових листівках-голубах – символах миру, які прикрасили карту нашої країни.

Студентка Тетяна Шатова поділилась своїми враженнями від участі у заході: «Цікаво було розповідати школярикам про славну історію міста Запоріжжя, що відоме не тільки своїми історичними та культурними пам’ятками, а й чудовими краєвидами, письменниками, поетами та просто добрими людьми. Діти із захопленням слухали наші розповіді про козаків, їх звички, одяг, манеру зачіски, зброю, козаків-характерників та знамениті козацькі човни - “чайки”».

Проведення таких заходів допомагає дітям краще пізнати історію своєї країни, адже нашим сучасникам потрібно дбати про культурне і духовне відродження народу, потрібно навчитися пишатися тим, що ми – українці.

Виховання патріотизму в душах підростаючого покоління, любові до рідної землі, до історичного минулого своєї держави, поваги до захисників української землі, почуття гідності та відповідальності перед своїм народом, на думку Ірини Бакаленко, важливі не тільки для школярів, але й студентів.

 

Кафедра української літератури

 

Схожі новини