Університет Вступнику Навчання Наука Міжнародна
діяльність
Студентське
самоврядування
Новини пресслужби ЗНУ / Новини / На філологічному факультеті підбили підсумки педагогічної практики студентів бакалаврату

На філологічному факультеті підбили підсумки педагогічної практики студентів бакалаврату

На філологічному факультеті підбили підсумки педагогічної практики студентів бакалаврату
20.10.2017 12:37 Все Головні новини Факультети Філологічний Філологічний факультет освітній процес практика профорієнтаційна діяльність

Педагогічна практика – це перші, але важливі кроки до майстерності, а особливо, коли йдеться про майстерність педагогічну. Такого висновку дійшли студенти 4 курсу філологічного факультету спеціальностей «Українська мова і література», «Мова і література (російська)», які повернулись з педагогічної практики в запорізьких школах. Проблеми шкільної філологічної освіти стали предметом обговорення на традиційній підсумковій конференції. Студенти розглянули ці питання разом зі своїми керівниками практики, доцентами кафедри української літератури Іриною Бакаленко, Валентиною Ніколаєнко й Олесею Слижук.

За підсумками практики студенти підготували цікаві презентації, у яких висвітлили всі грані своєї діяльності у ролі вчителів-словесників: спостереження за навчальним процесом у школі, проведення уроків мови й літератури звикористанням як традиційних, так й інноваційних технологій, спілкування зі школярами, позакласні заходи з фаху, визначення психологічних особливостей школярів, екскурсії зі школярами студентським містечком ЗНУ.
Традиційним для студентів філологічного факультету стало й привітання шкільних учителів-словесників із професійним святом – Днем учителя. Вітальні листівки студентів-філологів прикрасили класні кімнати шкіл м. Запоріжжя.
Під час педагогічної практики і викладачі – керівники практики, і студенти проводять значну профорієнтаційну роботу. У школах міста Запоріжжя та Запорізької області на класних годинах у середніх та випускних класах студенти розповіли про професію філолога та її переваги, про навчання на філологічному факультеті і у Запорізькому національному університеті загалом, провели анкетування про вибір майбутньої професії та вищого навчального закладу для її здобуття.
«Родзинкою» підсумкової конференції стала презентована студентами добірки «крилатих висловів» зі шкільного життя. Для більшості студентів педагогічна практика дала змогу оцінити свої знання через призму учнівського сприйняття, сприяла вдосконаленню практичних умінь і навичок та ще раз підтвердила правильність вибору професії вчителя-філолога, стала новим позитивним досвідом.

Кафедра української літератури

Схожі новини